Windows 10: Wspaniała deklaracja Microsoftu!

Windows 10: Wspaniała deklaracja Microsoftu!

Windows 10: Wspaniała deklaracja Microsoftu!
Źródło zdjęć: © chip.pl
04.06.2015 10:37, aktualizacja: 05.06.2015 08:09

O tym, że Microsoft udostępni darmową aktualizację systemu do Windows 10, wiadomo już od pewnego czasu, jednak w związku z tym pojawiło się wiele dodatkowych pytań. Na jedno z nich, bardzo ważne, poznaliśmy dzisiaj odpowiedź.

Wiele osób zastanawiało się, jak wyglądać będzie ponowna instalacja Windows 10 w sytuacji, gdy pierwsza będzie miała postać darmowej aktualizacji. Czy znów trzeba będzie instalować najpierw oryginalny system (np. Windows 7), a następnie aktualizować go znów do Windows 10? No i jak wyglądała będzie wtedy kwestia opłat, skoro według deklaracji firmy Microsoft możliwość darmowego upgrade'u obowiązywać będzie tylko przez rok od momentu premiery nowego systemu?

Na ten właśnie temat wypowiedział się dziś na Twitterze Gabe Aul, pracownik Microsoftu i szef programu Windows Insider, a zatem osoba, którą należy uznać za wiarygodne źródło informacji. Według jego deklaracji po wykonaniu pierwszego, darmowego upgrade'u, następne instalacje Windows 10 mogą być już wykonane bezpośrednio, na czystym dysku twardym, pod warunkiem, że będzie to "to samo urządzenie".

To świetna wiadomość! Nikomu nie trzeba tłumaczyć, o ile prostsza jest tego typu instalacja od instalowania starszej wersji systemu i jej późniejszej aktualizacji. Zatem jeśli tylko po raz pierwszy dokonamy aktualizacji legalnego systemu, automatycznie nabieramy praw do licencji na Windows 10 przypisanej do danego urządzenia i kolejne instalacje systemu mogą być już wykonywane "na czysto".

Oczywiście pojawia się w związku z tym kolejne kilka pytań, zwłaszcza o to, co oznacza pojęcie licencji przypisanej do urządzenia. Do tej pory Microsoft jako urządzenie traktował płytę główną, więc zapewne i tym razem będzie podobnie. Wymiana dysku twardego na nowy, nawet jeśli zmieniamy dysk systemowy, nie powinna powodować żadnych problemów.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Windows 10: wspaniała deklaracja Microsoftu!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (133)