Aktualizacja Windows 10 popsuła miliony kamer internetowych

Aktualizacja Windows 10 popsuła miliony kamer internetowych

Aktualizacja Windows 10 popsuła miliony kamer internetowych
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
20.08.2016 09:27, aktualizacja: 20.08.2016 10:15

2 sierpnia Microsoft udostępnił aktualizację Anniversary Update dla swojego najnowszego systemu Windows 10. Pomimo kilku miesięcy jej testowania, wydaje się, że nikt nie zwrócił uwagi na to, że aktualizacja uniemożliwi działanie... większości kamer internetowych.

Czemu tak się stało? Po aktualizacji Windows 10 nie pozwala kamerom na strumieniowanie danych przy użyciu popularnych kodeków MJPEG i H264 - jedyną opcją, jaka zostaje, jest kodowanie YUY2. Jak się zapewne domyślacie, niewiele kamer potrafiło poradzić sobie w "takich warunkach" i odmówiło współpracy. Także, jeśli zastanawiacie się, co powoduje to, że po minucie wideorozmowy na Skype, wasza kamera internetowa "zamraża obraz", to już wiecie - to nowy Windows 10.

Nie jest to tylko problem użytkowników domowych, którzy nagle przestali widzieć swoich rozmówców podczas wideorozmowy. Problemy z kamerami internetowymi dotykają również wielu użytkowników biznesowych, którzy opcje wideorozmów wykorzystywali chociażby do kontaktu z klientami.

Szacuje się, że problemem zostało dotkniętych przynajmniej kilka milionów kamer.

Microsoft na szczęście zorientował się, że nie wszystko poszło zgodnie z planem i w tej chwili pracuje już nad poprawką, ale do czasu jej opublikowania rzesze użytkowników zmuszeni są do szukania alternatyw.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: AMD wprowadza stan Zen

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)