Walka ze złodziejami komórek

Walka ze złodziejami komórek

30.10.2007 08:30

Testy przeprowadzone przez organizację Mobile Industry Crime Action Forum wykazały, że wszyscy brytyjscy operatorzy telefonii komórkowej są w stanie w ciągu 24 godzin zablokować każdy skradziony telefon i uniemożliwić mu dostęp do swojej sieci.

Jeśli zaś chodzi o blokowanie aparatów na poziomie wszystkich sieci, to w ciągu 48 godzin zablokowanych zostaje 98% urządzeń. Wyniki są znacznie lepsze, niż zakładano. Umowa pomiędzy brytyjskim Home Office ( Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ), a operatorami przewiduje, że każdy z nich powinien w ciągu 24 godzin zablokować 80% telefonów skradzionych użytkownikom jego sieci.

Działania podjęte przez Ministerstwo i operatorów są koniecznością. Z rządowych danych wynika, że tylko w ubiegłym roku złodzieje ukradli na terenie Wielkiej Brytanii aż 800 000 telefonów.

Minister Vernon Coaker ma nadzieję, że informacja o dobrych wynikach testów powstrzyma falę przestępstw. Ukradziony telefon szybko stanie się bezużyteczny, złodziej nie będzie mógł więc go sprzedać ani sam z niego korzystać.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)