Walka ze złodziejami komórek

30.10.2007 08:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Testy przeprowadzone przez organizację Mobile Industry Crime Action Forum wykazały, że wszyscy brytyjscy operatorzy telefonii komórkowej są w stanie w ciągu 24 godzin zablokować każdy skradziony telefon i uniemożliwić mu dostęp do swojej sieci.

Jeśli zaś chodzi o blokowanie aparatów na poziomie wszystkich sieci, to w ciągu 48 godzin zablokowanych zostaje 98% urządzeń. Wyniki są znacznie lepsze, niż zakładano. Umowa pomiędzy brytyjskim Home Office ( Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ), a operatorami przewiduje, że każdy z nich powinien w ciągu 24 godzin zablokować 80% telefonów skradzionych użytkownikom jego sieci.

Działania podjęte przez Ministerstwo i operatorów są koniecznością. Z rządowych danych wynika, że tylko w ubiegłym roku złodzieje ukradli na terenie Wielkiej Brytanii aż 800 000 telefonów.

Minister Vernon Coaker ma nadzieję, że informacja o dobrych wynikach testów powstrzyma falę przestępstw. Ukradziony telefon szybko stanie się bezużyteczny, złodziej nie będzie mógł więc go sprzedać ani sam z niego korzystać.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)