Microsoft: znów problemy z patentami

Microsoft: znów problemy z patentami

Microsoft: znów problemy z patentami
Źródło zdjęć: © Microsoft
14.08.2008 10:01, aktualizacja: 14.08.2008 10:21

Amerykańska firma Avistar Communications ( producent rozwiązań z zakresu telekonferencji internetowych ) uzyskała patenty na dwie technologie związane z połączeniami VoIP oraz komunikatorami internetowymi. Warto odnotować, że Avistar pozostaje w sporze patentowym z Microsoftem - gigant z Redmond kwestionuje legalność 29 jej patentów.

Przedstawiciele firmy przypominają, że Microsoft skierował do amerykańskiego Biura Patentowego ( Patent and Trademark Office - PTO ) wniosek o zbadanie spornych patentów - jednak na razie w żadnej sprawie urzędnicy PTO nie opowiedzieli się po stronie koncernu Gatesa. W 19 przypadkach wniosek o ponowne rozpatrzenie patentu został odrzucony jako pozbawiony podstaw, zaś w kilku innych przypadkach Biuro Patentowe potwierdziło, że patent został słusznie przyznany Avistar.

Dwa uznany właśnie patenty firmy dotyczą metod przekazywania komunikatów IM ( instant messaging ) oraz połączeń VoIP pomiędzy różnymi urządzeniami - Avistar specjalizuje się bowiem w międzyplatformowych rozwiązaniach telekonferencyjnych.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)