W 2016 roku "zaleją" nas mobilne dane

W 2016 roku "zaleją" nas mobilne dane

W 2016 roku "zaleją" nas mobilne dane
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
10.11.2011 13:17

Zdaniem Ericssona ilość danych przesyłanych za pomocą urządzeń mobilnych wzrośnie 10-krotnie w latach 2011-2016, głównie z powodu coraz powszechniejszego oglądania na takich urządzeniach filmów udostępnianych w Internecie.

W ciągu minionego roku liczba klientów korzystających z mobilnego szerokopasmowego dostępu do internetu wzrosła o 60%. Do końca roku 201. spodziewany jest wzrost tej liczby z obecnych 900 milionów do niemal 5 miliardów. Według przewidywań w roku 2016 za 60% danych przesyłanych za pomocą urządzeń mobilnych odpowiadać będą ludzie mieszkający na mniej niż 1% powierzchni wszystkich kontynentów.

Raport bazuje na pomiarach wykonanych przez firmę Ericsson w ostatnich kilku latach w sieciach funkcjonujących we wszystkich częściach świata. W samym roku 201. spodziewane jest potrojenie ruchu generowanego przez smartfony.

Mobilny szerokopasmowy dostęp do internetu, premiery nowych smartfonów oraz coraz to nowe aplikacje będą napędzać dalszy wzrost ilości przesyłanych danych. Jednocześnie smartfony będą coraz szerzej wykorzystywane we wszystkich regionach świata. Ericsson przewiduje, że ruch generowany przez zaawansowane smartfony zwiększy się do roku 2016 12-krotnie i z grubsza zrówna się z ruchem generowanym przez komputery stacjonarne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)