Telecom Italia i mobilne płatności od 2010 roku

Telecom Italia i mobilne płatności od 2010 roku

27.09.2009 18:31, aktual.: 28.09.2009 10:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Największy we Włoszech operator komórkowy - Telecom Italia - zapowiedział, że od przyszłego roku udostępni swoim klientom prosty system płatności mobilnych. Dzięki integracji z usługami zapisanymi na karcie SIM ma być on dostępny z poziomu wszystkich telefonów znajdujących się na rynku.

Cały proces dokonywania płatności odbywać się będzie z poziomu menu telefonu, a użytkownik będzie prowadzony przez kolejne jego etapy za pomocą wyświetlanych na ekranie komunikatów. Każdy zakup będzie potwierdzony zwrotną wiadomością tekstową, która nie będzie zawierać w sobie żadnych poufnych informacji. Dzięki temu dane użytkownika mają pozostać bezpieczne.

Konfiguracja usługi będzie w pełni zautomatyzowana. To sprawi, że wszelkie jej aktualizacje będą mogły być przeprowadzane praktycznie niezauważalnie dla użytkownika. Transparentność obsługi ma być jedną z zalet usługi i sprawić, że zyska sobie ona szerokie grono użytkowników.

Za działanie systemu mobilnych płatności odpowiedzialna będzie firma The Movincom Consortium, która oferuje obecnie obsługę ponad 650 różnego rodzaju usług. Docelowo ich liczba ma się zwiększyć do 1,5 tys.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)