Coraz szybsze mobilne sieci transmisji danych

Coraz szybsze mobilne sieci transmisji danych

Coraz szybsze mobilne sieci transmisji danych
Źródło zdjęć: © Jupiter Images
29.04.2011 14:11, aktualizacja: 04.05.2011 14:25

IV kwartał 2010 roku był kolejnym kwartałem, w którym odnotowano wzrost zapotrzebowania na mobilny przesył danych oraz ich prędkości - informuje firma Akamai Technologies, zajmująca się m.in. monitorowaniem ruchu na dostarczanych przez siebie usługach serwerowych

Na 10. monitorowanych sieci mobilnych, w ciągu ostatniego roku 89 z nich odnotowało wzrost zapotrzebowania na transmisję danych. W porównaniu z III kwartałem, liczba ta wyniosła 62.

Obraz
© (fot. Jupiter Images)

W przypadku prędkości, 9. sieci w ciągu roku zaoferowało swoim użytkownikom szybszą prędkość transmisji. W przypadku 30 z nich, prędkość wzrosła przynajmniej dwukrotnie.

Akamai Technologies stworzyła również ranking 10. najszybszych i najwolniejszych miast oferujących bezprzewodowy przesył danych z wykorzystaniem sieci operatorów.

Do najszybszych należały te znajdujące się w Japonii (6. miast) oraz Korei Południowej (16). W Europie najszybszym miastem okazała się Konstancja w Rumunii (56. miejsce w zestawieniu).

Do najwolniejszych miast zaliczono te, w których prędkość nie przekracza 256 kb/s. W 2010 roku należało do nich mniej niż 4% badanych miejscowości.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)