Internet w dowolnym miejscu. Mobilne hotspoty Huawei E5

Internet w dowolnym miejscu. Mobilne hotspoty Huawei E509.12.2011 11:13
Internet w dowolnym miejscu. Mobilne hotspoty Huawei E5
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Huawei wprowadza do Polski kieszonkowe hotspoty, które zapewnią naszym laptopom, tabletom czy netbookom dostęp do internetu.

Czym jest mobilny hotspot?

Mobilny hotspot to niewielkie, kompaktowe urządzenie działające jako modem i router Wi-Fi jednocześnie. Dzięki jednej karcie SIM umożliwiającej transmisję danych, pozwala bezprzewodowo podłączyć do internetu kilka innych terminali, takich jak np. tablet, aparat cyfrowy, czy konsolę do gier i w pełni korzystać z ich multimedialnych funkcji. Rozwiązanie to skierowane jest do wszystkich osób, które są w ciągłym ruchu i potrzebują swobodnego dostępu do internetu.

Dodatkowe funkcje

Mobilny hotspot może także pełnić funkcje zewnętrznego dysku Wi-Fi - prywatnego przenośnego archiwum multimediów. Zainstalowanie w nim karty microSD pozwala na wygodne rozbudowanie pamięci urządzenia i korzystanie ze zgromadzonych danych przez wszystkie połączone z hotspotem terminale.

Mobilne hotspoty - popularne urządzenia

Od momentu wprowadzenia na rynek mobilnych hotspotów w 200. roku, sprzedaż tych urządzeń bardzo szybko rośnie. Z badań przeprowadzonych przez amerykańską firmę analityczną ABI Research wynika, że w 2014 roku na rynek trafi 56 milionów mobilnych hotspotów, a wartość ich sprzedaży wyniesie 7 miliardów dolarów.

Modele i dostępność

W Polsce nowe modemy Huawei z serii E5 z funkcją mobilnego hotspotu dostępne są w ofercie wszystkich operatorów a także w sprzedaży na rynku pozaoperatorskim. Obecnie w sprzedaży są następujace serie: E5830. E5830s, E5832s, E583C obsługujące technolgię HSPA oraz E586 obsługujące technologie HSPA+.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)