Internet w dowolnym miejscu. Mobilne hotspoty Huawei E5

Internet w dowolnym miejscu. Mobilne hotspoty Huawei E5

Internet w dowolnym miejscu. Mobilne hotspoty Huawei E5
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
09.12.2011 11:13

Huawei wprowadza do Polski kieszonkowe hotspoty, które zapewnią naszym laptopom, tabletom czy netbookom dostęp do internetu.

Czym jest mobilny hotspot?

Mobilny hotspot to niewielkie, kompaktowe urządzenie działające jako modem i router Wi-Fi jednocześnie. Dzięki jednej karcie SIM umożliwiającej transmisję danych, pozwala bezprzewodowo podłączyć do internetu kilka innych terminali, takich jak np. tablet, aparat cyfrowy, czy konsolę do gier i w pełni korzystać z ich multimedialnych funkcji. Rozwiązanie to skierowane jest do wszystkich osób, które są w ciągłym ruchu i potrzebują swobodnego dostępu do internetu.

Dodatkowe funkcje

Mobilny hotspot może także pełnić funkcje zewnętrznego dysku Wi-Fi - prywatnego przenośnego archiwum multimediów. Zainstalowanie w nim karty microSD pozwala na wygodne rozbudowanie pamięci urządzenia i korzystanie ze zgromadzonych danych przez wszystkie połączone z hotspotem terminale.

Mobilne hotspoty - popularne urządzenia

Od momentu wprowadzenia na rynek mobilnych hotspotów w 200. roku, sprzedaż tych urządzeń bardzo szybko rośnie. Z badań przeprowadzonych przez amerykańską firmę analityczną ABI Research wynika, że w 2014 roku na rynek trafi 56 milionów mobilnych hotspotów, a wartość ich sprzedaży wyniesie 7 miliardów dolarów.

Modele i dostępność

W Polsce nowe modemy Huawei z serii E5 z funkcją mobilnego hotspotu dostępne są w ofercie wszystkich operatorów a także w sprzedaży na rynku pozaoperatorskim. Obecnie w sprzedaży są następujace serie: E5830. E5830s, E5832s, E583C obsługujące technolgię HSPA oraz E586 obsługujące technologie HSPA+.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)