USA: regulatorzy antymonopolowi interesują się producentami napędów optycznych

USA: regulatorzy antymonopolowi interesują się producentami napędów optycznych
Źródło zdjęć: © Sony

27.10.2009 15:14, aktual.: 27.10.2009 15:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Agencja regulacji rynku amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości interesuje się funkcjonowaniem sektora producentów napędów optycznych.

Agencja regulacji rynku amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości interesuje się funkcjonowaniem sektora producentów napędów optycznych. Japoński koncern elektroniki rozrywkowej Sony potwierdził w poniedziałek w Tokio, że otrzymał od wydziału antymonopolowego amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości (DoJ) wniosek o informacje w sprawie działalności jego spółki córki Sony Optiarc America.

Według koncernu zapytanie ze strony DoJ, któremu towarzyszy odpowiednie pismo sądowe, jest częścią śledztwa prowadzonego przez międzynarodowe agencje antymonopolowe przeciwko tej branży.

Według amerykańskich mediów DoJ nie chciał komentować swoich działań. Żądania udzielenia informacji wysuwane przez wydział antymonopolowy służą z reguły przygotowaniu oficjalnego śledztwa. Sony Optiarc wytwarza napędy optyczne dla odtwarzaczy Blu-ray i DVD, a także dla komputerów. Firma ma swoją siedzibę w San Jose, w stanie Kalifornia. Europejska spółka córka Sony Optiarc Europe GmbH mieści się w bawarskim Ismaning. Firma została założona w 200. roku jako joint venture z firmą NEC. Po wyjściu NEC-a z branży napędów optycznych we wrześniu 2008 Sony przejęło całość udziałów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)