Amerykańscy giganci mają dość złego prawa patentowego

Amerykańscy giganci mają dość złego prawa patentowego
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

10.12.2012 13:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wygląda na to, że nie tylko my jesteśmy już zmęczeni nawałem sporów patentowych między najróżniejszymi gigantami szeroko pojętego świata technologii. Kilka firm, w tym Google, Zynga i Facebook, wystosowało oficjalny wniosek do federalnego sądu apelacyjnego o zaprzestanie przyznawania patentów o mało precyzyjnej naturze.

Dokument –. podpisany m.in. przez firmy Inuit, Dell, Red Hata, Homeaway i Rackspace – zawiera kilka rad do urzędów zajmujących się przyznawaniem tego rodzaju uprawnień. Jego treść odnosi się specyficznie do sprawy między bankiem CLS i Alice Corp, która dotyczyła kilku pomniejszych patentów, ale zawiera też garść przemyśleń związanych z działaniem procedury przyznawania patentów w ogóle. Według autorów dokumentu – sformułowania takie jak „poprzez internet” lub „na komputerze” nie powinny wystarczyć do przekształcenia oczywistego pomysłu w regulowany prawem patent. Zdaniem sygnatariuszy wniosku obecna praktyka prowadzi do ograniczenia ilości prawdziwie innowacyjnych idei. No i cóż – trudno nie przyznać im racji. W końcu i my wałkujemy ten temat już od naprawdę dawna.

Czy wniosek –. podpisany m.in. przez największe tuzy świata technologii (o ironio, zabrakło wśród nich Apple)
– ma szansę na odbicie się szerszym echem wśród amerykańskich urzędników? Może. Powinniśmy mieć na to najszczerszą nadzieję – jeśli nie giganci, to już chyba nikt.

Pozostało nam tylko poczekać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)