SonyEricsson chce większej dbałości o środowisko

SonyEricsson chce większej dbałości o środowisko

09.06.2010 01:22, aktual.: 09.06.2010 10:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

SonyEricsson połączył siły z organizacjami pożytku publicznego i światowymi przedsiębiorstwami specjalizującymi się w technologiach, aby wspólnie przekonać Parlament Europejski do wprowadzenia zakazu stosowania substancji niebezpiecznych w elektronice komercyjnej, począwszy od 2015 roku

SonyEricsson ogłosił partnerstwo z Acerem, Dellem, Hewlett-Packardem oraz z organizacjami pożytku publicznego ChemSec, Clean Production Action i z Europejskim Biurem Ochrony Środowiska. Ma ono na celu wezwanie do zaostrzenia przepisów rozporządzenia unijnego o Ograniczeniach w Stosowaniu Substancji Niebezpiecznych (RoHS).

Aktualnie rozporządzenie RoHS ogranicza zastosowanie niektórych metali ciężkich oraz dwóch rodzajów BFR (środków chemicznych z bromem). SonyEricsson, wraz z partnerami, wzywa do restrykcji dotyczących stosowania wszystkich rodzajów substancji opóźniających spalanie na bazie bromu, a także PVC. Kiedy tworzywa takie jak BFR i PVC są spalane podczas recyclingu odbywającego się w warunkach nie spełniających odpowiednich norm, tworzą one dioksyny halogenowane, które są silnymi substancjami toksycznymi. SonyEricsson uważa, że substancje opóźniające spalanie na bazie bromu, a także PVC, powinny zostać jak najszybciej wycofane z produktów elektrycznych i elektronicznych. Od 1. miesięcy Sony Ericsson pracuje nad rozwojem produktów nie zawierających niechcianych substancji i uważa, że te zastępcze materiały są możliwe do wprowadzenia w całej branży bez większych niedogodności.

_ SonyEricsson dąży do całkowitego wyeliminowania organicznych substancji halogenowanych ze swoich produktów, a obecnie wyeliminował już prawie wszystkie tworzywa opóźniające spalanie na bazie bromu. Uważamy, że przemysł elektroniczny zobowiązany jest do podejmowania proaktywnych działań, w celu znajdywania substancji zastępczych w miejsce BFR i PVC, dlatego wzywamy ustawodawców unijnych, aby wykazali w tej kwestii postawę liderów i zagłosowali za zaostrzeniem rozporządzenia RoHS _ - powiedział Daniel Paska z SonyEricssona.

SonyEricsson, wraz z innymi członkami sojuszu, będzie wywierał nacisk na ustawodawców unijnych, którzy aktualnie debatują nad tym czy zaostrzyć obowiązujące rozporządzenie RoHS. Ponadto, firma stale zaprasza pozostałe przedsiębiorstwa z branży, aby dołączały do tego ruchu.

Dotychczas SonyEricsson wycofał ze swoich produktów wszystkie tworzywa PVC i prawie wszystkie halogenowane substancje opóźniające spalanie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także