Świat LG w Polsce - jak się produkuje telewizory?

Świat LG w Polsce - jak się produkuje telewizory?

Świat LG w Polsce - jak się produkuje telewizory?
02.02.2010 11:19, aktualizacja: 03.02.2010 11:58

Firma LG, produkująca w pod wrocławskich Kobierzycach telewizory LCD i matryce ogłosiła swoje plany na najbliższy czas - LG zamierz stać się liderem na rynku. Strategia firmy opiera się na całkowitej zmianie sposobu odbioru treści przez widzów. Już niebawem tradycyjne oglądanie telewizji zmieni się na zupełnie nowe - interaktywne „korzystanie z telewizora”.

Firma LG, produkująca w podwrocławskich Kobierzycach telewizory LCD i matryce ogłosiła swoje plany na najbliższy czas - LG zamierz stać się liderem na rynku. Strategia firmy opiera się na całkowitej zmianie sposobu odbioru treści przez widzów. Już niebawem tradycyjne oglądanie telewizji zmieni się na zupełnie nowe - interaktywne „korzystanie z telewizora”.

Podczas spotkania z przedstawicielami firmy LG we Wrocławiu mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak firma zamierza rozwijać swoją działalność na rynku telewizorów, a także mieliśmy okazję zwiedzić dwie fabryki LG: fabrykę LG Electronics zajmującą się produkcją telewizorów, oraz fabrykę LG Display produkującą matryce LCD.

Ambitne plany LG Electronics
Celem LG jest dalsze budowanie silnej pozycji marki telewizorów, po zajęciu w 2009r. drugiego miejsca na rynku z osiągniętą sprzedażą 16,2 milionów TV LCD. W 2010 r. LG planuje sprzedać łącznie 25 milionów telewizorów, w tym aż 7 milionów telewizorów LED LCD, przy przewidywanym popycie na rynku na poziomie ponad 171 milionów sztuk.
Taki plan oznacza 22. wzrostu względem roku 2009. Firma planuje również zwiększyć swój udział w rynku do 15%, w porównaniu z 11% udziałem w zeszłym roku. W 2011 roku LG zamierza osiągnąć pozycję lidera globalnego rynku telewizorów LCD.

Obraz
© ZOBACZ ZDJĘCIA Z TAŚMY PRODUKCYJNEJ TELEWIZORÓW LCD

„LG Electronics Polska jako część globalnych struktur firmy ma duży udział w efektywnym wprowadzaniu najnowszych rozwiązań technologicznych na rynki europejskie”. - powiedział Piotr Mirosław, dyrektor Sprzedaży RTV/AGD w LG Electronics Polska. ”Część sukcesu tkwi w możliwie najszybszym dostarczaniu innowacyjnej technologii do sklepów, a finalnie do klientów końcowych. Biorąc pod uwagę prognozy rynkowe, jeszcze w tym roku LG stanie się głównym producentem elektroniki konsumenckiej, który szybko reaguje na dynamicznie rosnące potrzeby konsumentów dotyczące m.in TV w technologii LED. Głęboko wierzę, że w 2010 roku staniemy się liderem tego segmentu.”

Cele firmy LG zakładają łączną sprzedaż 2. milionów telewizorów LCD i plazmowych. Firma planuje zwiększyć sprzedaż telewizorów plazmowych do 4 milionów sztuk na rynkach rozwijających się, w tym na rynku Azji, Bliskiego Wschodu oraz w Ameryce Środkowej i Południowej.

Globalnie LG skupi się na rynku dużych ekranów o przekątnej powyżej 5. cali, który zgodnie z prognozami ma zwiększyć się do 58 milionów sztuk - będzie to oznaczało 15-procentowy wzrost względem poprzedniego roku(2009).

Według przewidywań rynkowych, w 201. roku zapotrzebowanie na telewizory LCD w technologii LED przekroczy 46 milionów sztuk w samej Europie. Pod tym względem Europa wyprzedzi USA, gdzie spodziewany popyt wynosi 39 milionów sztuk. Nowym, niebywale atrakcyjnym rynkiem będą także Chiny z zapotrzebowaniem 37 milionów sztuk, które od ubiegłego roku wzrosło aż o 34%. Największy wzrost zapotrzebowania odnotowały kraje wschodzące (60%) z zapotrzebowaniem na 36,1 miliona sztuk.

Obraz
© ZOBACZ ZDJĘCIA Z TAŚMY PRODUKCYJNEJ TELEWIZORÓW LCD

Wraz z dynamicznie rosnącym zapotrzebowaniem zmieniają się wymagania Klientów. Pożądany telewizor, to nie tylko taki, który oferuje szerokie spektrum funkcji i idealny obraz. Dzisiaj kupujący oczekują, że jego urządzenie będzie miało najlepsze na rynku parametry matrycy, doskonały dźwięk, dostęp do nieograniczonej rozrywki online.

LG INFINIA
LG wprowadzi w 2010r. na rynek innowacyjną linię telewizorów FULL LED - LG INFINIA, stanowiącą kolejny krok w rozwoju technologii firmy.

LG INFINIA charakteryzuje się zastosowaniem najnowszej technologii obrazu Full LED, 3D, połączeń bezprzewodowych oraz dostępem do treści online. Jest to obecnie pierwsza na rynku linia posiadająca najcieńszy na świecie panel LCD o głębokości zaledwie 2,6 mm oraz niespotykaną dotychczas stylistykę BORDERLESS, w której ramka otaczająca ekran jest praktycznie niewidoczna.

Całościowy koncept LG Infinia dostarcza Klientowi zupełnie nowych, niespotykanych dotychczas wrażeń w trakcie użytkowania TV.

Nowa era korzystania z TV
„W przyszłości konkurencja wśród producentów telewizorów nie będzie się już opierać na podstawowych kryteriach, takich jak grubość telewizora i jakość obrazu”. - powiedział Piotr Mirosław, dyrektor sprzedaży RTV/AGD w LG Electronics. „Telewizor przekształci się w centrum multimedialnej rozrywki, wykraczając daleko poza rolę urządzenia do wyświetlania obrazu. Odchodzimy od standardowego ‘oglądania telewizji’ i rozpoczynamy nową erę ‘interaktywnego korzystania z telewizora’”.

Technologia 3D w zasięgu ręki
Już w pierwszych kwartałach 201. roku firma wprowadzi do sprzedaży telewizory w technologii 3D o przekątnej od 42 do 72 cali.

Obraz
© ZOBACZ ZDJĘCIA Z TAŚMY PRODUKCYJNEJ TELEWIZORÓW LCD

Telewizja w trzech wymiarach to nie tylko zaawansowana technologia wyświetlania obrazu, ale także praca nad dostępnością treści. LG wspiera rozwój telewizji 3. poprzez współpracę z nadawcami, którzy odgrywają kluczową rolę w rozwoju tego segmentu rynku, m.in. w Europie oraz Stanach Zjednoczonych. Pierwsze telewizory 3D LG wprowadziło na rynek koreański już w sierpniu 2009 roku.

Planowana globalna sprzedaż 40. 000 telewizorów w roku 2010 i kolejnych 3,4 mln sztuk w roku 2011 ma zapewnić firmie pozycję lidera producentów zestawów kin domowych w 3D. Telewizory z nowej serii wyposażone są także w wyjątkowo wąską ramkę otaczającą ekran, która podkreśli odpowiedni efekt obrazu trójwymiarowego. LG prowadzi również zaawansowane prace nad „aktywnymi” telewizorami 3D, które wymagają zastosowania jedynie okularów z aktywną migawką do oglądania treści w trzech wymiarach oraz modeli „pasywnych”, wyposażonych w filtr ekranowy.

W celu zapewnienia optymalnej jakości obrazów trójwymiarowych, LG dodatkowo prowadzi testy technologii korekcji, umożliwiającej automatyczną kontrolę jasności nakładających się elementów. Firma opracowała zestaw układów obsługujący różne typy sygnałów 3D.

LG - pierwsza w Polsce marka z 3D
Na rynek polski już od kwietnia br. LG wprowadzi do sklepów telewizory LCD z technologią 3D w przystępnej cenie. Tym samym stanie się pierwszą marką w Polsce, która tak szybko zaoferuje tę technologię polskim konsumentom. Kolejne modele będą pojawiały się sukcesywnie na rynku, wraz z poszerzaniem portfolio firmy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)