Urządzenia MID od LG oparte o platformę Moorestown

16.02.2009 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiele wskazuje na to, że już dziś na targach GSMA Mobile World Congress Intel poinformuje o tym, że jedną z pierwszych firm wykorzystujących w swoich urządzeniach chipy Moorestown będzie LG Electronics.

LG Electronics ma wykorzystać platformę Moorestown w mobilnych urządzeniach internetowych ( Mobile Internet Devices ). Produkty tego typu wypełniają lukę między smartfonami a netbookami i zapewniają użytkownikom możliwość korzystania z Internetu.

Koreański producent nie podał na razie kiedy nowe urządzenia trafią na rynek. Warto jednak przypomnieć, że Intel zapowiedział premierę platformy Moorestown na rok 2010.

Obydwa przedsiębiorstwa poinformowały, że chcą "dostarczyć szeroką gamę urządzeń zapewniających dostęp do Internetu i oferujących funkcjonalność dostępną obecnie w wysokiej klasy smartfonach".

Umowa z LG Electronics ( producent ten sprzedaje rocznie ponad 10. milionów sztuk telefonów komórkowych ) ma dla firmy Intel niebagatelne znaczenie. Spółka ta chce bowiem zaistnieć na rynku urządzeń mobilnych gdzie obecnie królują urządzenia budowane w oparciu o procesory brytyjskiej firmy ARM.
W zeszłym roku Intel wprowadził na rynek procesory Atom ( platforma Menlow ). Jednak liczni producenci sprzętu klasy MID krytykowali je ze względu na duże zużycie energii. Platforma Moorestown ma być wolna od tej wady i, zgodnie z zapowiedziami producenta, będzie dużo bardziej energooszczędna. Przy braku obciążenia ( tryb idle ) pobór mocy będzie nawet dziesięć razy mniejszy od poprzedniczki.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także