IFA: rozwiązania 3D od LG

IFA: rozwiązania 3D od LG
Źródło zdjęć: © LG

02.09.2010 10:49, aktual.: 02.09.2010 11:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas tegorocznych targów IFA Berlin 2010 obraz trójwymiarowy to gorący temat w branży elektroniki konsumenckiej. Firma LG zaprezentowała urządzenia 3D, w tym telewizory z technologią Nano Full LED, telewizory plazmowe, systemy kina domowego, odtwarzacze Blu-ray Disc oraz projektory 3D.

Telewizory Full LED i plazmowe

LG oferuje różne wersje telewizorów 3D. Telewizorem najwyższej klasy w tej kategorii jest LEX8. najcieńszy na świecie Full LED TV o grubości zaledwie 8,8 mm z ramką wokół ekranu mierzącą 12,5mm.

Obraz
© LG PX950. (fot. LG)

LEX8 jest również pierwszym na świecie telewizorem z technologią Nano, która zapewnia jasny, czysty i równomierne podświetlony obraz. LG prezentuje także nowy model LEX9. który charakteryzuje się największym jak dotąd ekranem LCD LED (72 cale), a także model LX9500 - pierwszy na świecie trójwymiarowy telewizor Full LED.

W telewizorach Full LED ekran jest podświetlany od tyłu macierzą diod LED (elektroluminescencyjnych). Telewizory 3. w tej technologii zapewniają najostrzejszy obraz trójwymiarowy. Wszystkie modele telewizorów Full LED 3D wyposażone są w funkcję dostosowywanego przyciemniania, ale w modelu LEX8 funkcja ta (tzw. Micro Pixel Control) jest najbardziej zaawansowana. Modele LEX8, LEX9 i LX9500 cechują się także płynnym obrazem dzięki technologii TruMotion 400Hz. LG prezentuje również prototypowy telewizor plazmowy 3D z 180-calowym ekranem.

Kolejnym zaprezentowanym modelem jest PX950. - pierwszy plazmowy telewizor 3D od LG. Jest to także pierwszy telewizor z certyfikatem 3D THX. Wyposażono go w technologię 600Hz Max Sub-field Driving zapewniającą płynność obrazu. Na ekranach plazmowych kąt widzenia jest szerszy, co oznacza, że widz może oglądać płynny obraz trójwymiarowy z dowolnego miejsca w pomieszczeniu. PX950N obsługuje także funkcję Multi Picture Format (MPF), która umożliwia podłączenie kamery 3D i oglądanie obrazu w trzech wymiarach z kamery bezpośrednio na dużym ekranie telewizora.

Oprócz tego PX950N posiada certyfikat DLNA, umożliwia bezprzewodowe połączenie z innymi urządzeniami audio-wideo, wykorzystuje usługę NetCast oraz AV Link. Funkcje te ułatwiają widzom korzystanie z rosnących zasobów filmów i programów trójwymiarowych dostępnych online lub w domowych bibliotekach cyfrowych. Systemy kina domowego Blu-ray 3D

Systemy nagłośnienia HX995TZ i HLX55. zapewniają wysoką jakość przestrzennego dźwięku, a ponadto obsługują opcje połączeń NetCast i DLNA.

HX995TZ jest montowane na ścianie i pasuje praktycznie do każdego wnętrza. Moc wyjściowa wynosi 110. W. Model HX995DF to system kina domowego 3D dla użytkowników o mniejszych wymaganiach, z konfiguracją kanałów 2.1 i 560 W mocy wyjściowej.

Model HLX55. to zintegrowany system kina domowego (soundbar) 3D Blu-ray. Czarny system z pionowym odtwarzaczem Blu-ray pośrodku zapewnia moc wyjściową 430 W i przestrzenny dźwięk dzięki konfiguracji kanałów 4.1.

Odtwarzacze Blu-ray Disc 3D

LG wprowadził do oferty trzy wysokiej jakości modele z obsługą 3D: HR550. BD590 i BX580. HR550 posiada wbudowany tuner DVB-T/C/S, co eliminuje konieczność stosowania przystawki do telewizji cyfrowej. Tuner umożliwia zapisywanie programu telewizyjnego (w tym 3D) na jednym kanale i równoczesne oglądanie programu z dysku Blu-ray. Model BD590 oferuje te same funkcje, ale nie zawiera wbudowanego dysku twardego.

Model BX58. umożliwia oglądanie filmów 3D w formacie Blu-ray, jak również odtwarzanie obrazu dwuwymiarowego. Podobnie jak HR550, model BX580 obsługuje opcje połączeń NetCast i DLNA.

Projektory 3D

Model CF3. to pierwszy projektor 3D z dwoma mechanizmami w jednej obudowie, obsługujący okulary polaryzacyjne i wyświetlający obrazy w rozdzielczości Full HD. Projektor ten może wyświetlać obraz 2D lub 3D o przekątnej do 200 cali (508 cm). Technologia TruMotion 100Hz zmniejsza rozmycie obrazu, zaś funkcja automatycznej kalibracji obrazu 3D zapewnia optymalną jasność i kolor. W komplecie dostarczanych jest 6 par okularów.

Obraz
© LG CF3. (fot. LG)

Model BX327 to projektor 3D obsługujący okulary migawkowe (technologia DLP Link 3D), wyświetlający obraz o przekątnej do 150 cali (381 cm). Projektor ten wyróżnia się dużą jasnością obrazu (3200 lm ANSI) oraz dobrymi kolorami i kontrastem dzięki technologii 0,55" DMD. BX327 jest jedynym projektorem używającym technologii DLP Link 3D, który obsługuje HDMI, dzięki czemu umożliwia oglądanie obrazów 3D bez specjalnej karty graficznej z obsługą 3D.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)