Bezprzewodowe telewizory od LG

Bezprzewodowe telewizory od LG
Źródło zdjęć: © IDG

28.08.2008 11:00, aktual.: 04.03.2013 11:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ofercie koreańskiego koncernu LG pojawią się wkrótce nowe telewizory LCD i plazmowe, które będą wyposażone w obsługę protokołu Bluetooth - poinformowali przedstawiciele firmy podczas berlińskich targów IFA. Dzięki temu do telewizorów będzie można bezprzewodowo podłączyć np. słuchawki lub urządzenia multimedialne.

Moduły Bluetooth będą standardowo instalowane w telewizorach plazmowych z serii PG7000 oraz LCD z serii LG700 - nowe urządzenia z tych rodzin mają się pojawić w najbliższych tygodniach na europejskim rynku. LG zapowiada też, że z czasem telewizory z Bluetooth pojawią się także w innych regionach.

Przedstawiciele koreańskiego koncernu oficjalnie zaprezentowali nowy system w akcji na przykładzie wystawianej na IFA 50-calowej plazmy LG - na ekranie wyświetlono zdjęcia przechowywane w pamięci telefonu komórkowego ( oba urządzenia połączono właśnie za pośrednictwem Bluetooth ). Rzecznik LG mówi, że to nie jedyne zastosowanie "bezprzewodowego" telewizora - użytkownik będzie też mógł np. podłączyć do niego bezprzewodowo słuchawki.

Nowe telewizory LG będą też standardowo wyposażone są też w złącze USB oraz slot umożliwiający korzystanie z kart pamięci flash. Dzięki temu na ekranie można wyświetlać zdjęcia zapisane na przenośnych nośnikach oraz odtwarzać pliki MP3.

Cen oraz dokładnych specyfikacji nowych plazm i LCD TV firmy LG na razie nie podano.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także