Okrągłe LCD od LG

Okrągłe LCD od LG

Okrągłe LCD od LG
Źródło zdjęć: © IDG
19.05.2008 14:16

Koncern LG Display opracował dwa okrągłe wyświetlacze ciekłokrystaliczne - firma zamierza po raz pierwszy oficjalnie zaprezentować je na konferencji SID ( Society of Information Display's ) w Los Angeles. Ekrany stworzono z myślą o zastosowaniu w najróżniejszych urządzeniach przenośnych.

Pierwszy panel LCD jest okrągły i ma 35,5 mm średnicy - zdaniem przedstawicieli LG Display, wyświetlacz o takim rozmiarze świetnie nadaje się np. do zastosowania w zegarku na rękę. Druga nowość ma kształt elipsy ( o szerokości 131,4 mm i wysokości 78,8 mm ) - ten wyświetlacz ma znaleźć zastosowanie np. w cyfrowych ramkach na zdjęcia oraz najróżniejszych urządzeniach multimedialnych. Oba panele potrafią wyświetlić 26. tys. kolorów i charakteryzują się kątami widzenia na poziomie 160 stopni. Niestety, przedstawiciele LG nie poinformowali na razie, kiedy na rynku pojawią się jakieś urządzenia wyposażone w nowe ekrany.

Obraz
© (fot. IDG)

Warto zaznaczyć, że LG nie jest pierwszym producentem, który opracował okrągłe wyświetlacze ciekłokrystaliczne - wcześniej podobny prototyp zaprezentowała Toshiba ( LCD japońskiej firmy miał 75 mm średnicy ). Koncern twierdzi też, że jest w stanie wyprodukować panele o innych nietypowych kształtach.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)