Twoja własna tropikalna wyspa na... jachcie

Twoja własna tropikalna wyspa na... jachcie

Twoja własna tropikalna wyspa na... jachcie
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
22.12.2015 14:41, aktualizacja: 22.12.2015 15:00

Twoja prywatna tropikalna wyspa – piaszczyste plaże, palmy, czysta błękitna woda, bungalow i koktajle z widokiem na górujący nad wszystkim wulkan. A wszystko to na jachcie. Brzmi kosmicznie i niepoważnie?

_ Tropical Island Project _ to wizja jachtu, mającego pomieścić (tylko lub aż) dziesięć osób i zapewnić im klimat tropikalnych wysp i wrażeń towarzyszących wypoczynkowi w takim właśnie otoczeniu. Twórcy wizji, brytyjska firma _ Yacht Island Design _, stworzyła projekt wyspy-jachtu głównie w celu wprowadzenia na rynek łodzi, która będzie się wyróżniała czymś więcej niż samym wyglądem czy silnikiem. Odważnie wkracza w obszar, od którego inni projektanci wolą stronić. Według _ Roba McPhersona _ z YID, hit oceanów będzie idealną odskocznią dla bogacza, który ma już dosyć basenu w swojej rezydencji i potrzebuje czegoś więcej. Wówczas ma właśnie skorzystać z możliwości wypłynięcia w morze na swojej własnej, prywatnej wyspie w towarzystwie wybranych dziewięciu osób, podziwiając palmy, wulkan i bezkres oceanu.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Niebywały projekt zakłada stworzenie jachtu, sprawiającego wrażenie wulkanicznej wyspy inspirowanej tropikami Karaibów, Oceanem Indyjskim czy Polinezją. Główny, górny pokład ma mieć długość 9. metrów i zawierać plażę z palmami i domkami typowymi właśnie dla Polinezji, wodospad zasilający basen-ocean oraz drinkbar. Wszystko z zachowaniem typowości tropikalnych klimatów. Zwieńczeniem pokładu ma być wysoka góra wulkaniczna. Dolny pokład to typowy luksusowy wycieczkowiec – biblioteka, siłownia, spa, salon gier i apartamenty. Dla większego złudzenia podróży na wakacje, na pokład dostaniemy się również helikopterem, bowiem przewidziano tez przestrzeń na lądowisko.

To nie wszystko. Aby podziwiać ocean lub inne (te prawdziwe wyspy), w zależności od upodobania i lokalizacji jachtu, mamy możliwość „rozłożenia”. się na platformie znajdującej się bezpośrednio na tafli wody, leżąc na leżaku. Współtowarzysze w tym czasie mogą spędzać czas na skuterach wodnych, które możemy przycumować do tejże platformy.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Prywatna mobilna plaża osiągnie prędkość 1. węzłów. Autor projektu, Yacht Island Designs, nie zdradza ceny, jaką należałoby zapłacić za taką wygodę. Wiadomo natomiast, że każda jednostka będzie wykonywana na indywidualne zlecenie klienta. Nie jest to pierwszy tak ekstrawagancki pomysł brytyjskiej firmy. Już za jedyne (dla potencjalnego klienta takie sumy muszą być „jedyne”) 1,1 miliarda dolarów możemy zakupić sobie pływające Monako! Tak, według innej koncepcji można pozwolić sobie na rejsy zminiaturyzowaną stolicą europejskiego hazardu i luksusu. Na łodzi o długości 155 metrów zagramy w kasynie, odbędziemy przejażdżkę na torze wyścigowym lub wypoczniemy przy szklanej fontannie w ogrodzie znajdującym się na dachu.

_ SŁK _

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)