Torrentowe prapremiery seriali

26.07.2007 13:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ciągu kilku ostatnich tygodni w internetowych sieciach BitTorrent pojawiły się odcinki kilku seriali ( w kilku przypadkach nawet całe serie ), które nie były jeszcze wyświetlane w telewizji i nie zostały wydane na DVD - informuje serwis Torrentfreak.com. Nie wiadomo na razie, czy mamy do czynienia z działaniami wyjątkowo sprawnych piratów czy może nową akcją promocyjną stacji telewizyjnych.

O tym, że seriale telewizyjne dostępne są w sieciach bezpośredniej wymiany plików, wie już każdy - jednak zwykle są to odcinki, które zostały już wyemitowane w telewizji lub nawet wydane na DVD. W ciągu kilku ostatnich lat sporadycznie zdarzało się, że w Internecie pojawiały się pojedyncze odcinki nieemitowanych jeszcze seriali - jednak w tym roku zjawisko to zdecydowanie przybrało na sile.

W sieciach BitTorrent można już znaleźć m.in. odcinki z najnowszego sezonu serialu "Weeds" ( w Polsce emitowanego pod tytułem "Trawka" ), "Chuck" ( opowieści o pewnym informatyku, który w niecodzienny sposób poznaje tajne wywiadowcze informacje ), "The Sarah Connor Chronicles" ( serial opowiadający o dalszych losach głównej bohaterki Terminatora ), "Pushing Daisies" ( komediowy serial o człowieku potrafiącym ożywiać zmarłych ), "Californication" ( serial obyczajowy z Davidem Duchovny'm w roli głównej ), "Brotherhood" ( opowieść o dwóch braciach ) oraz "Dexter" ( serial sensacyjny o kryminalistyku polującym na przestępców ).

Szczególnie ciekawy jest przypadek "Kronik Sarah Connor" - serial ten pojawił się bowiem w Sieci na blisko rok przed planowaną emisją telewizyjną. Wszystkie pozostałe seriale miały zadebiutować na małych ekranach w ciągu kilku miesięcy.

Jak na razie nie wiadomo, czy pojawienie się tych filmów w Internecie jest wynikiem nowatorskiej akcji promocyjnej, prowadzonej przez stacje telewizyjne, czy może raczej za udostępnienie seriali odpowiadają dziennikarzy i krytycy, którym przesłano filmy do oceny.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)