Trafi za kratki przez Pirate Baya

Trafi za kratki przez Pirate Baya
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

17.10.2011 13:48, aktual.: 17.10.2011 13:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

The Pirate Bay to znane miejsce, z którego można pobrać pirackie kopie filmów, oprogramowania, programów telewizyjnych i gier. Nie dziwne więc, że ich twórcy próbują dochodzić swoich praw.

W 201. roku trzy osoby współtworzące The Pirate Bay zostały skazane przez szwedzki sąd apelacyjny za naruszenie praw autorskich na pobyt w więzieniu i grzywnę kilku milionów dolarów. Do tego towarzystwa dołącza Gottfrid Svartholm, współtwórca niesławnej witryny.

Obraz
© Gottfrid Svartholm (fot. chip.pl)

Svartholm spędzi rok w więzieniu i będzie musiał zapłacić 1,1 miliona dolarów kary. Jest tylko jeden problem: nikt nie wie, gdzie obecnie ów jegomość przebywa. Ostatnie wieści pochodzą z Kambodży, gdzie rok temu był hospitalizowany. Od tego czasu słuch o nim zaginął, nawet nie wiadomo, czy Svartholm jeszcze żyje.

Svartholm był skazany w 200. roku przez sąd niższej instancji, jednak jego prawnik, z uwagi na jego zaginięcie, wymógł wstrzymanie postępowania. Przemysł rozrywkowy jednak nie odpuścił i wymusił decyzję w sądzie apelacyjnym.

Trójka pozostałych oskarżonych planuje apelację w szwedzkim sądzie najwyższym. –. W końcu wygramy. Jestem tego pewien. Nie mamy takiej potęgi lobbystycznej, jak stowarzyszenia, z którymi walczymy. Ale prawo jest po naszej stronie, mimo iż zdążyliśmy się nauczyć, że nie oznacza to wygranej w sądzie – mówi Peter Sunde, jeden ze skazańców.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Robot najlepszym przyjacielem staruszków"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)