Tolpis stanie się Mobylandem, czyli będzie jeszcze kolejny operator

Tolpis stanie się Mobylandem, czyli będzie jeszcze kolejny operator

11.10.2007 16:11, aktualizacja: 11.10.2007 16:22

Nie pięciu, a sześciu operatorów będzie ostatecznie mieć swoje sieci GSM. Po tym jak CenterNet zdecydował się tylko jedną na rezerwację częstotliwości GSM (mógł złożyć na dwie), następny w kolejności do objęcia rezerwacji był Tolpis. I z możliwości tej skorzystał.

Okazało się, że Tolpis, to nie firma, a konsorcjum firm. Za tajemniczą nazwą kryją się: Eutelia SpA –. operator adresujący swe usługi dla klienta indywidualnego, biznesowego, dostawców ISP i na rynek hurtowy usług telekomunikacyjnych, Fundusze inwestycyjne (Equity Inwestor - w tym bank inwestycyjny Nomura), AV Inwestor SA – spółka venture capital, zajmująca się także bankowością inwestycyjną, oraz Telekomunikacja Kolejowa. Operator ten znany jest głównie z tego, że wygrał poprzedni przetarg na rezerwację częstotliwości. Ale nie skorzystał z nich bo … nie miał środków.

Strategia działania spółki Tolpis w zakresie świadczenia usług telefonii komórkowej obejmuje: świadczenie usług użytkownikom końcowym pod własną marką, świadczenie usług dostępu do własnej sieci ruchomej operatorom sieci wirtualnych MVNO i MVNE, współpracę z innymi operatorami sieci komórkowych w Polsce poprzez roaming krajowy w zakresie zwiększania zasięgu i pojemności sieci.

Tolpis zmieni niebawem nazwę na Mobyland.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)