Kolejny MVNO zawiesza rozwój

Kolejny MVNO zawiesza rozwój

26.08.2009 14:57, aktual.: 26.08.2009 15:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mediatel zaprzestaje sprzedaży kart SIM swojego MVNO pod marką Telepin Mobi. Dotychczasowi klienci zostaną utrzymani

Mediatel zaprzestaje sprzedaży kart SIM swojego MVNO pod marką Telepin Mobi. Dotychczasowi klienci zostaną utrzymani - mówi TELEPOLIS.PL Marcin Kubit, prezes telekomu.

Telepin ma ciągle ponad 3 tys. klientów aktywnie doładowujących konto. Ta liczba jest stabilna od dłuższego czasu. W minionym kwartale Mediatel przestał aktywnie promować usługi, ale nie wycofał kart ze sklepów i w razie potrzeby był w stanie dostarczyć dodatkowe. Teraz karty przestaną być sprzedawane, ciągle w ofercie pozostaną jednak doładowania. ARPU w tej usłudze wynosi aktualnie około 30 zł i spadało od momentu uruchomienia w czerwcu 2008 roku.

_ Zysków nie ma, ale projekt nie przynosi strat. Budowa modelu biznesowego MVNO jest dziś niemożliwa _ - mówi TELEPOLIS.PL Kubit.

Stawki w Telepin Mobi to 0,39 zł za minutę połączenia do wszystkich sieci w Polsce, 0,35 zł do sieci stacjonarnych w całej Europie, a na komórki na całym świecie - 0,77 zł.

Telepin Mobi działa jako MVNO w sieci Centertela w oparciu współpracę z MVNE - MNO Mobile (ang. _ Mobile Virtual Network Enabler _, czyli podmiot ułatwiający rozpoczęcie świadczenia usług wirtualnego operatora).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)