Kolejny MVNO zawiesza rozwój

Kolejny MVNO zawiesza rozwój

Kolejny MVNO zawiesza rozwój
26.08.2009 14:57, aktualizacja: 26.08.2009 15:33

Mediatel zaprzestaje sprzedaży kart SIM swojego MVNO pod marką Telepin Mobi. Dotychczasowi klienci zostaną utrzymani

Mediatel zaprzestaje sprzedaży kart SIM swojego MVNO pod marką Telepin Mobi. Dotychczasowi klienci zostaną utrzymani - mówi TELEPOLIS.PL Marcin Kubit, prezes telekomu.

Telepin ma ciągle ponad 3 tys. klientów aktywnie doładowujących konto. Ta liczba jest stabilna od dłuższego czasu. W minionym kwartale Mediatel przestał aktywnie promować usługi, ale nie wycofał kart ze sklepów i w razie potrzeby był w stanie dostarczyć dodatkowe. Teraz karty przestaną być sprzedawane, ciągle w ofercie pozostaną jednak doładowania. ARPU w tej usłudze wynosi aktualnie około 30 zł i spadało od momentu uruchomienia w czerwcu 2008 roku.

_ Zysków nie ma, ale projekt nie przynosi strat. Budowa modelu biznesowego MVNO jest dziś niemożliwa _ - mówi TELEPOLIS.PL Kubit.

Stawki w Telepin Mobi to 0,39 zł za minutę połączenia do wszystkich sieci w Polsce, 0,35 zł do sieci stacjonarnych w całej Europie, a na komórki na całym świecie - 0,77 zł.

Telepin Mobi działa jako MVNO w sieci Centertela w oparciu współpracę z MVNE - MNO Mobile (ang. _ Mobile Virtual Network Enabler _, czyli podmiot ułatwiający rozpoczęcie świadczenia usług wirtualnego operatora).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (68)