Ten kraj to potęga internetu

Ten kraj to potęga internetu
Źródło zdjęć: © Renato Ganoza / flickr.com / CC

17.01.2014 08:28, aktual.: 17.01.2014 11:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Chinach pod koniec 2013 r. było 618 milionów internautów, w tym pół
miliarda przeglądało sieć na smartfonach

Jak precyzuje CNNIC, wśród 61. milionów chińskich internautów są osoby, które przynajmniej raz w ciągu ostatnich sześciu miesięcy używały internetu.

Chińczycy bardzo chętnie korzystają z mikroblogów i coraz częściej dokonują zakupów online. Chiny mają 1,3. mld mieszkańców i największą na świecie liczbę internautów.

W Państwie Środka internet jest promowany jako narzędzie w biznesie i edukacji, jednak zakazane są w nim treści uważane za wywrotowe lub nieprzyzwoite. Blokowane są m.in. zagraniczne strony należące do obrońców praw człowieka i działaczy na rzecz Tybetu oraz niektóre portale informacyjne. Popularne na świecie serwisy społecznościowe jak Facebook i Twitter, czy portal YouTube są w Chinach zablokowane, a Chińczycy w dużym stopniu korzystają z ich rodzimych odpowiedników.

Kontrolę sieci zwiększono po wybuchu protestów, które doprowadziły do upadku rządów w Egipcie i Tunezji (arabska wiosna).

W 201. roku zaostrzono również kontrolę nad filmami wideo. Zobowiązano dostawców do sprawdzania zamieszczanych nagrań i usuwania z nich treści wulgarnych, pornograficznych lub zbyt brutalnych.

Źródło: PAP, SW, WP.PL

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)