Telefon edukacyjny

Telefon edukacyjny

Telefon edukacyjny
23.03.2009 19:49, aktualizacja: 24.03.2009 13:01

Dwadzieścia szkół podstawowych w filipińskim mieście Ilagan, znajdującym się w prowincji Isabela, wykorzystuje do nauczania najmłodszych możliwości, jakie niesie telefonia komórkowa. Pakiet Text2Teach to dostęp do interaktywnych i multimedialnych materiałów wprost z poziomu telefonu komórkowego.

W programie wykorzystywane są telefony Nokia N95 8 GB, w pamięci których znajduje się prawie 400 materiałów wideo, z których każdy trwa od trzech do pięciu minut. Po podłączeniu telefonu do telewizorów, treść materiałów jest prezentowana wszystkim uczniom.

Text2Teach ma pomóc uczniom w lepszym przyswajaniu wiedzy. W inicjatywie biorą udział takie organizacje i firmy jak Fundacja Ayala, Ministerstwo Edukacji, Globe Telecom oraz Seamco-Nanotech. Z technologii Text2Teach do tej pory skorzystało już ponad dwieście wybranych szkół podstawowych w całym kraju, a w najbliższych dwóch latach program ten ma objąć kolejnych 350 placówek.

Pilotażowo dyrektorzy szkół otrzymali zastawy składające się z telefonu komórkowego, karty SIM w ofercie prepaid, 29-calowego telewizora, stojaka na telewizor i materiałów szkoleniowych dla nauczycieli.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)