Rusza program edukacyjny "W Sieci"

Rusza program edukacyjny "W Sieci"

03.03.2011 10:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ramach programu edukacyjnego "W Sieci" 50 świętokrzyskich policjantów uczy się o zagrożeniach płynących z internetu. Wiedzę o bezpiecznym korzystaniu z sieci funkcjonariusze przekażą potem uczniom gimnazjów i liceów

Program edukacyjny "W Sieci" opracowały firma Microsoft i Fundacja Dzieci Niczyje, pod patronatem Komendanta Głównego Policji. Ogłoszono go 8 lutego w Dniu Bezpiecznego Internetu, a świętokrzyska policja - jako pierwsza w kraju - zgłosiła chęć udziału w nim.

Obraz

Program jest skierowany do uczniów dwóch ostatnich klas gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Policjanci zamierzają w ciągu pół roku dotrzeć z nim do wszystkich placówek w województwie. W środę w Kielcach rozpoczęło się szkolenie policjantów z komendy miejskiej i komend powiatowych. W czwartek policyjni trenerzy, wspomagani przez wolontariuszy z Microsoft, przeprowadzą pierwsze szkolenia dla 1,5 tys. uczniów kieleckich liceów.

"Młodzież w chwili obecnej bardzo dużo czasu poświęca surfowaniu po internecie, a wszystkim nam zależy na tym, żeby każdy z tego medium korzystał w sposób bardziej bezpieczny" - powiedział na konferencji prasowej zastępca komendanta świętokrzyskiej policji Michał Domaradzki.

Pełnomocnik zarządu województwa świętokrzyskiego ds. informatyzacji Andrzej Sztokfisz zaznaczył, że młodzież korzysta z internetu w sposób bezkrytyczny i otwarty. Jak zaznaczył, rodzice nie dla dzieci wzorcem w kwestii bezpiecznego poruszania się po internecie. Jego zdaniem taką rolę mogą spełniać media.

Jak poinformowała rzeczniczka Microsoft Agnieszka Dziedzic, w czasie szkolenia młodzież obejrzy 25-minutowy materiał wideo stylizowany na talk-show. Na nagraniu popularna wśród młodzieży piosenkarka Ewa Farna rozmawia z dziewczyną i chłopakiem, którzy zetknęli się z zagrożeniami płynącymi z sieci. Film uzupełnia komplet scenariuszy zajęć lekcyjnych dotyczących bezpieczeństwa w internecie.

Program ma uświadomić młodemu człowiekowi, że zagrożenia związane z internetem mogą dotknąć jego samego lub jego bliskich. Istotą programu jest też wskazanie nastolatkowi, że policjant jest osobą, która może mu pomóc.

Autorzy programu chcą nim objąć całą Polskę. Wcześniej Microsoft przygotował podobny program "3 2 1 Internet!" skierowany do uczniów szkół podstawowych.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)