Tani router Zyxel NBG-418N z antenami 5dBi

Tani router Zyxel NBG‑418N z antenami 5dBi

Tani router Zyxel NBG-418N z antenami 5dBi
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
18.10.2012 15:44, aktualizacja: 18.10.2012 15:59

Zyxel wprowadza na polski rynek przeznaczony dla użytkowników domowych bezprzewodowy router NBG-418N. Router pracuje w technologii 802.11n z prędkością do 300 Mb/s.

Urządzenie jest również kompatybilne ze starszymi sieciami, bazującymi na standardach 802.11b/g. W celu zapewnienia większego zasięgu sieci bezprzewodowej w całym domu, model NBG-418. został wyposażony w dwie anteny 5dBi. Co więcej, urządzenie oferuje pięć różnych trybów ustawienia anten, co pozwala skutecznie uniknąć zakłóceń pochodzących z sąsiednich sieci WiFi.

Użytkownicy mogą także korzystać z technologii WMM QoS, która umożliwia ustalenie dynamicznych priorytetów dla różnego rodzaju transmitowanych przez sieć danych. Funkcja ta zapewnia stabilne działanie Internetu nawet przy jednoczesnym oglądaniu filmu czy graniu online.

Zyxel NBG-418. obsługuje szyfrowanie WEP, WPA i WPA2, czym chroni sieć bezprzewodową przed dostępem niepowołanych osób. Konfiguracja zabezpieczeń jest bardzo prosta dzięki mechanizmowi WPS. Dodatkowo ruch sieciowy jest stale monitorowany i chroniony przez firewall SPI.

Nie mniej ważną zaletą routera jest funkcja oszczędzania energii. Jeśli urządzenie nie transmituje danych, router automatycznie redukuje pobieraną moc do minimum. ZyXEL NBG-418. oblicza ponadto długość podłączonych kabli Ethernet i odpowiednio do nich reguluje zużycie prądu. Im krótsze kable, tym mniej energii pobieranej do przesyłania danych.

Cena: około 97 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)