ZyXEL NBG4115 - router do obsługi sieci 3G

ZyXEL NBG4115 - router do obsługi sieci 3G

ZyXEL NBG4115 - router do obsługi sieci 3G
Źródło zdjęć: © Telepolis
29.04.2011 14:47, aktualizacja: 29.04.2011 15:31

ZyXEL wprowadza do sprzedaży nowy bezprzewodowy router NetUSB - ZyXEL NBG4115, dedykowany dla sieci domowych i małych biur. Urządzenie umożliwia bezprzewodowe połączenie z Internetem za pośrednictwem modemu 3G lub tradycyjnego połączenia kablowego Ethernet. Dzięki funkcji NetUSB do routera można podłączyć klika urządzeń USB jednocześnie i współdzielić je w sieci LAN

Router wyposażono w port USB, do którego można podłączyć modem 3G, aby objąć zasięgiem sieci cały dom. Połączenie następuje automatycznie, bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania czy sterowników. ZyXEL NBG4115 obsługuje szeroką gamę urządzeń UMTS różnych producentów, co minimalizuje ryzyko niekompatybilności z kartą 3G/3.5G.

Obraz
© (fot. Telepolis)

Ponadto, dzięki funkcji _ Wi-Fi Multimedia (WMM) _, która automatycznie ustala priorytety ruchu, ZyXEL NBG4115 poprawia wydajność transmisji audio, video oraz głosu w sieciach bezprzewodowych. Konfigurowalny QoS umożliwia z kolei płynne przesyłanie danych gier czy VoIP tak, że najważniejsze w danej chwili aplikacje otrzymują niezbędny priorytet.

ZyXEL NBG4115 został wyposażony w unikalną technologię _ NetUSB _. Pozwala ona na przyłączenie za pomocą portu USB urządzeń, takich jak drukarka, skaner czy pamięć masowa. Nie trzeba martwić się o kompatybilność sprzętu - wystarczy podpiąć urządzenie do portu USB i zainstalować dostarczone z urządzeniem USB sterowniki, aby użytkownicy sieci uzyskali do niego dostęp. Z zastosowaniem huba USB sieć można rozbudować o kolejne urządzenia peryferyjne.

Sugerowana cena netto dla finalnego odbiorcy wynosi 28,2 EUR (ok. 113 zł).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)