ZyXEL NBG4615 v2 - nowy router ze strumieniami multimedialnymi

ZyXEL NBG4615 v2 - nowy router ze strumieniami multimedialnymi

ZyXEL NBG4615 v2 - nowy router ze strumieniami multimedialnymi
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
07.02.2013 16:30, aktualizacja: 07.02.2013 16:54

Na polskim rynku pojawia się nowe urządzenie z rodziny bezprzewodowych routerów NetUSB – model NBG4615 v2. Oferujący prędkość do 300 Mb/s router zapewnia konfigurację dostępu do sieci dla gości.

Gigabitowy router NBG461. v2 NetUSB oferuje przesyłanie danych i głosu, strumieni multimedialnych z dźwiękiem i obrazem oraz QoS. Mechanizm NAT sprawia, że ZyXEL NBG4615 v2 może obsługiwać naraz wiele urządzeń, na których użytkownicy korzystają w tym samym czasie z transmisji danych, przesyłając wideo w wysokiej jakości czy grając w sieci. Połączone ze sobą komputery stacjonarne, laptopy, urządzenia mobilne oraz serwery mediów mogą wymieniać pomiędzy sobą informacje i udostępniać swoje zasoby poprzez sieć.

Możliwość wydzielenia sieci bezprzewodowej dla gości to kolejna przydatna funkcja, w jaką została wyposażona nowa wersja routera NBG461. v2 NetUSB. Dzięki niej ze strumieni multimedialnych mogą korzystać nie tylko domownicy, ale także goście, którzy otrzymują jedynie dostęp do stron www, nie naruszając prywatności sieci i urządzeń w niej funkcjonujących.

W celu ułatwienia konfiguracji i dostępu do sieci bezprzewodowej, router posiada przyjazny i intuicyjny interfejs. Tryb nawigacji „Easy Mode”. oferuje szybki dostęp, konfigurację podstawowych ustawień oraz podgląd mapy sieci, która wyświetla wszystkie współdzielone i działające w ramach sieci urządzenia. Dla zaawansowanych użytkowników przygotowano tryb „Expert Mode”. Kontrolę dostępu do WiFi zapewnia funkcja sprzętowego włączania i wyłączania modułu radiowego.

Aby uniknąć zbędnego poboru energii elektrycznej, bezprzewodowy router NBG461. v2 NetUSB posiada funkcję planowania czasu pracy sieci WiFi oraz przełącznik zasilania. Dzięki temu możemy wyłączać urządzenie, jeśli nie jest potrzebne.

Sugerowana cena urządzenia to 64 euro netto, czyli ok. 330 zł brutto.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)