Tablety Wacom Intuos4 nagrodzone przez TIPA

Tablety Wacom Intuos4 nagrodzone przez TIPA

10.06.2009 13:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wacom otrzyma dziś nagrodę TIPA podczas uroczystej ceremonii odbywającej się w zamku Bensberg niedaleko Kolonii w Niemczech. Stowarzyszenie dziennikarzy prasy fotograficznej TIPA [Technical Image Press Association] uznało tablety serii Intuos4 - nowej linii tabletów piórkowych dla profesjonalistów – za najlepsze europejskie akcesoria cyfrowe.

Thomas Gerwers, Przewodniczący Rady TIPA, tak komentuje wybór tabletów Intuos4. „Byliśmy pod wielkim wrażeniem różnic dzielących tablety Intuos4 od ich poprzedników. Zwłaszcza nowa technologia zastosowana do budowy końcówki pióra, która umożliwia podwojenie ilości rozpoznawanych stopni nacisku, czyni z tych tabletów doskonałe narzędzie do współpracy z aplikacjami fotograficznymi, umożliwiając doskonałą kontrolę i osiąganie precyzyjnych rezultatów. Uważamy więc, że jest to doskonałe urządzenie dla osób zajmujących się cyfrową obróbką obrazu, tak profesjonalistów, jak i zaawansowanych amatorów.”

Obraz
© (fot. Wacom)

Tablety piórkowe Intuos4 charakteryzuje smukła i ergonomiczna obudowa. Została ona zaprojektowana w sposób umożliwiająca pracę osobom prawo- i leworęcznym. Wynika to między innymi z rozmieszczenia klawiszy ExpressKeys. Zaś niewielkie wyświetlacze OLED ułatwiają szybką kontrolę wszystkich funkcji. Elektroniczne pióro Intuos4 Grip Pen wykorzystuje nową, opracowaną przez firmę Wacom, technologię pozwalającą na rozpoczęcie pracy z praktycznie zerowym naciskiem [1 gram]. Dzięki temu praca z piórem, które rozpoznaje 204. stopni nacisku, sprawia bardzo naturalne wrażenie.

Użytkownicy tabletów Intuos4 docenią z pewnością znaczące udoskonalenia oprogramowania sterującego ich pracą, na przykład wprowadzenie trybu precyzyjnego oraz radialny układ menu wyświetlanego na ekranie. W trybie precyzyjnym mapowanie pozycji pióra przypomina filmowanie w zwolnionym tempie, co umożliwia znacznie dokładniejszą pracę. Nowy, hierarchiczny układ wyświetlanego menu pozwala bardzo szybko dotrzeć do preferowanych funkcji.

Posiadacze tabletów piórkowych Intuos4 mogą korzystać z szerokiego wachlarza programów firm Adobe, Autodesk i Corel. Tablety serii Intuos4 produkowane są w czterech rozmiarach –. mały (Intuos4 S: 999 PLN), średni (Intuos4 M: 1649 PLN), duży (Intuos4 L: 2139 PLN) i bardzo duży (Intuos4 XL: 3559 PLN). Wszystkie ceny zawierają podatek VAT.

_ *TIPA *- Technical Image Press Association – to założone w roku 1991 niezależne stowarzyszenie zrzeszające europejskie czasopisma poświęcone fotografii i obróbce obrazu. Jego członkowie co roku wybierają najlepsze produkty obecne na europejskim rynku biorąc pod uwagę ich innowacyjność, ergonomię, wzornictwo, łatwość obsługi oraz oferowany przez nie stosunek ceny do jakości. _

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)