Nikon D90 i Nikon D3x nagrodzone przez TIPA

Nikon D90 i Nikon D3x nagrodzone przez TIPA

20.04.2009 12:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nikon, kolejny rok z rzędu, zdobył dwie nagrody TIPA dla swoich aparatów cyfrowych - w kategorii "Najlepsza zaawansowana lustrzanka cyfrowa" (D90) oraz w kategorii "Najlepsza zawodowa lustrzanka cyfrowa" (D3x). TIPA (Technical Image Press Association) jest wiodącym w Europie stowarzyszeniem prasy fotograficznej, które zrzesza 29 najważniejszych tytułów z 13 krajów.

„Jesteśmy zachwyceni faktem, że nasza flagowa lustrzanka z matrycą formatu FX - Nikon D3x, osiągnęła tak ogromny sukces. Jej ekstremalnie wysoka rozdzielczość podniosła poprzeczkę fotografii reklamowej, modowej i stokowej. A rezultat tego sukcesu, który odzwierciedlają nagrody TIPA mówi sam za siebie: D3. jest z pewnością, jak do tej pory, aparatem o jakości najwyższej z możliwych.” - powiedział Robert Cristina, Manager Professional Products w Nikon Europe.

Obraz
© (fot. Nikon)

„Nikon D9. jest przełomową lustrzanką cyfrową, która w tej klasie aparatów wprowadziła po raz pierwszy na świecie technologię nagrywania filmów HD. To aparat, który odpowiada potrzebom wszystkich pasjonatów fotografii, poszukujących drogi rozwoju swojej kreatywności. Jesteśmy dumni z tego, iż tak prestiżowa organizacja, jaką jest TIPA, to doceniła.” – dodał Jordi Brinkman, Product Manager w Nikon Europe.

Uzasadnienie jury TIPA

Najlepsza zawodowa lustrzanka cyfrowa: Nikon D3x
„Oparta na modelu D3. lustrzanka Nikon D3x z jej 24,4-megapikselowym sensorem obrazowym o rozmiarach 24x36mm została stworzona dla wysoce zaawansowanych fotografów zawodowych. Przepięknie zbudowana, ze znakomitym wizjerem pokrywającym 100% kadru i dającym wygodne bezpieczeństwo uchwytem, Nikon D3x łączy bardzo wysoką rozdzielczość oraz czułości ISO – wspaniałe rozwiązanie dla fotografii na najwyższym poziomie jakościowym.”

Najlepsza zaawansowana lustrzanka cyfrowa: Nikon D90
„Zawarty w niewielkim korpusie, Nikon D90 jest doskonałym mariażem technologii i innowacji: zwłaszcza patrząc na jego możliwości rejestrowania filmów w rozdzielczości HD. Wyposażony w sensor obrazowy CMOS oferuje parametry i jakość obrazu uznanego modelu D300 za o wiele mniejszą cenę. Naprawdę mocna lustrzanka, odpowiednia w każde miejsce.”

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)