Specjalny tablet do Mangi: Wacom Bamboo Manga

Specjalny tablet do Mangi: Wacom Bamboo Manga
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

15.10.2012 14:32, aktual.: 15.10.2012 15:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wacom zapowiedział wprowadzenie do oferty modelu Bamboo Manga. Jest to specjalna wersja specjalna tabletu, która ma być całościowym rozwiązaniem do tworzenia cyfrowych ilustracji i komiksów w stylu manga.

Nowy model Bamboo Manga łączy w sobie popularny tablet Bamboo Pen & Touch z oprogramowaniem, takim jak Manga Studio Debut 4 oraz Anime Studio Debut 8. Dzięki temu stanowi świetne narzędzie dla zarówno doświadczonych, jak i początkujących artystów.

Tablet umożliwia nie tylko rysowanie, ale także poprawianie pomyłek, dodawanie efektów specjalnych, a także edycję wyglądu postaci, gdzie można zmieniać ubrania, broń i wyraz twarzy w obrazkowym scenopisie. Cyfrowe dzieła można udostępniać za pośrednictwem serwisów społecznościowych i charakterystycznych dla tej kultury forów mangi.

Bamboo Pen & Touch pozwala na jednoczesne wprowadzanie danych piórem i wielodotykowo. Końcówka pióra i gumka rozpoznają do 102. poziomów czułości nacisku. Dzięki takiej precyzji można dodawać do rysunków najdrobniejsze szczegóły. Funkcja obsługi wielodotykowej umożliwia powiększanie i obracanie prac przez zwykłe przeciągnięcie palcem po ekranie. Tablet Bamboo Manga posiada także cztery klawisze ExpressKeys, które można skonfigurować jako skróty.

Dla tabletu dostępny jest również opcjonalny zestaw Wireless-Kit. Zestaw akcesoriów podłączanych w trybie plug ‘n’. play zawiera moduł sieci bezprzewodowej, za pomocą którego można połączyć tablet bezprzewodowo do dowolnego komputera stacjonarnego PC i Mac lub laptopa.

Tablet Bamboo Manga będzie kosztować 99,90 Euro z VAT, czyli około 430 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)