Specjalny tablet do Mangi: Wacom Bamboo Manga

Specjalny tablet do Mangi: Wacom Bamboo Manga

Specjalny tablet do Mangi: Wacom Bamboo Manga
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
15.10.2012 14:32, aktualizacja: 15.10.2012 15:10

Wacom zapowiedział wprowadzenie do oferty modelu Bamboo Manga. Jest to specjalna wersja specjalna tabletu, która ma być całościowym rozwiązaniem do tworzenia cyfrowych ilustracji i komiksów w stylu manga.

Nowy model Bamboo Manga łączy w sobie popularny tablet Bamboo Pen & Touch z oprogramowaniem, takim jak Manga Studio Debut 4 oraz Anime Studio Debut 8. Dzięki temu stanowi świetne narzędzie dla zarówno doświadczonych, jak i początkujących artystów.

Tablet umożliwia nie tylko rysowanie, ale także poprawianie pomyłek, dodawanie efektów specjalnych, a także edycję wyglądu postaci, gdzie można zmieniać ubrania, broń i wyraz twarzy w obrazkowym scenopisie. Cyfrowe dzieła można udostępniać za pośrednictwem serwisów społecznościowych i charakterystycznych dla tej kultury forów mangi.

Bamboo Pen & Touch pozwala na jednoczesne wprowadzanie danych piórem i wielodotykowo. Końcówka pióra i gumka rozpoznają do 102. poziomów czułości nacisku. Dzięki takiej precyzji można dodawać do rysunków najdrobniejsze szczegóły. Funkcja obsługi wielodotykowej umożliwia powiększanie i obracanie prac przez zwykłe przeciągnięcie palcem po ekranie. Tablet Bamboo Manga posiada także cztery klawisze ExpressKeys, które można skonfigurować jako skróty.

Dla tabletu dostępny jest również opcjonalny zestaw Wireless-Kit. Zestaw akcesoriów podłączanych w trybie plug ‘n’. play zawiera moduł sieci bezprzewodowej, za pomocą którego można połączyć tablet bezprzewodowo do dowolnego komputera stacjonarnego PC i Mac lub laptopa.

Tablet Bamboo Manga będzie kosztować 99,90 Euro z VAT, czyli około 430 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)