Tablet Wacom Intuos4 Wireless

Tablet Wacom Intuos4 Wireless
Źródło zdjęć: © Wacom

01.02.2010 12:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wacom przedstawia profesjonalny tablet piórkowy Intuos4 Wireless wykorzystujący bezprzewodową technologię Bluetooth. Nowy Intuos4 Wireless jest skierowany do twórców treści cyfrowych takich jak fotograficy, projektanci i artyści

Bezprzewodowy tablet Intuos4 Wireless jest doskonałym narzędziem do pracy w grupie. Dodatkowo Intuos4 Wireless w rozmiarze średnim mieści się bez problemu do większości toreb na laptopy.

Intuos4 i Bluetooth

Zastosowana w tablecie technologia bezprzewodowa Bluetooth pozwala komunikować się w odległości do 1. metrów. Intuos4 Wireless jest idealny do użytkowania w domu lub w biurze i zapewnia mobilność oraz swobodę w trakcie pracy z komputerem stacjonarnym czy laptopem dostosowanym do standardu Bluetooth. Ładowanie odbywa się za pomocą łącza USB prosto z komputera.

Obraz
© (fot. Wacom)

Przełomowy design poprawia płynność pracy i efektywność

Dostępny w jednym rozmiarze (średni), Intuos4 Wireless ma asymetryczne wzornictwo, dzięki któremu Touch Ring i ExpressKeys są umieszczone po jednej stronie tabletu, co czynie je łatwymi w użyciu przez rękę niedominującą. Klawisze ExpressKeys pozwalają na umiejscowienie zwykle używanych poleceń pod palcami użytkownika. Wyświetlacze OLED pokazują aktualny status każdego z klawiszy. Ponieważ ustawienie klawiszy może być inne dla każdej z aplikacji - wyświetlana informacja zmienia się kiedy użytkownik tabletu przełącza program, z którego korzysta. Aby zmienić ustawienie tabletu z prawo- na leworęczne wystarczy obrócić tablet o 18. stopni i zmienić podświetlenie ikon za pomocą oprogramowania tabletu.

Definiowany przez użytkownika pierścień Touch Ring w tablecie Intuos4 Wireless może kontrolować cztery funkcje w każdej z aplikacji. Umieszczony w osi pierścienia przycisk przełącza funkcje takie jak przesuwanie, powiększanie, zmiana średnicy pędzla, obrót podłoża, czy zmiana warstwy. Diody LED znajdujące się na obwodzie pierścienia pokazują aktualnie wybraną funkcję.

Grip Pen Intuos4

Grip Pen Intuos4 oparty jest o nową, opracowaną przez firmę Wacom, technologię czujnika końcówki (Wacom Tip Sensor), oferującą użytkownikom możliwość rozpoczęcia pracy z naciskiem na poziomie 1 grama. Wspomaganie poziomów nacisku zaczyna się od lekkiego dotyku, naśladuje więc to samo odczucie, zachowanie i reakcję, jak w pracy z tradycyjnymi narzędziami do pracy twórczej typu pędzle, markery i ołówki. Dodatkowo, pióro Intuos4 Wireless rozpoznaje 204. stopni nacisku. Grip Pen wyposażony jest również we wrażliwą na zmianę siły nacisku gumkę i dwa boczne przyciski, którym można przypisać rozmaite funkcje - na przykład podwójnego kliknięcia myszką czy kliknięcia prawym przyciskiem myszki. W zestawie Intuos4 Wireless znajduje się również wygodny stojak na pióro, który posiada również zamykany schowek na wkłady i wygodne narzędzie do ich wyjmowania. Wraz z tabletem Intuos4 Wireless dostarczane są wkłady standardowe, elastyczne, szorstkie i miękkie. Pozwalają one symulować pracę z użyciem szeregu tradycyjnych
narzędzi.

Dostępne oprogramowanie

Nabywcy tabletu piórkowego Intuos4 Wireless są uprawnieni do wyboru jednej z trzech aplikacji oferowanych przez wiodących producentów oprogramowania Adobe, Autodesk i Corel. Użytkownicy wybierają aplikację, którą chcą pobrać. Dodatkowo tablet Intuos4 oferuje nowe funkcje - takie jak tryb precyzyjny i nowy sposób wyświetlania menu.

Akcesoria dodatkowe

Firma Wacom stworzyła całą gamę akcesoriów, między innymi wiele różnych typów piór. Na przykład pióro Art Pen Intuos4 wspiera opcję ‘barrel rotation’. w takich aplikacjach jak Adobe Photoshop, Illustrator i Corel Painter 11, pozwalającą użytkownikom uzyskać naturalny efekt pędzla poprzez obroty pióra przypominający kaligrafię. Aerograf Intuos4 ma podobną formę i kółko kontrolowane palcem jak tradycyjny aerograf i pozwala użytkownikom zdefiniować wzory farb w ramach określonego oprogramowania.

Cena i dostępność

Cena Intuos4 Wireless wynosi 1639 PLN. Cena zawiera podatek VAT i może się różnić w zależności od kursu waluty. Tablet będzie dostępny pod koniec Marca 2010.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)