Tablet piórkowy Intuos4 zdobywcą prestiżowej nagrody Red Dot

Tablet piórkowy Intuos4 zdobywcą prestiżowej nagrody Red Dot

01.07.2009 12:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wprowadzony niedawno na rynek tablet Intuos4 otrzymał wyróżnienie Red Dot za wysoką jakość wzornictwa w kategorii wzornictwa produktowego. Przyznana przez profesjonalne jury Design Zentrum (Nadrenia Północna Westfalia) prestiżowa nagroda została wręczona podczas uroczystości w gmachu opery w Essen 29 czerwca 2009.

Wprowadzony niedawno na rynek tablet Intuos4 otrzymał wyróżnienie Red Dot za wysoką jakość wzornictwa w kategorii wzornictwa produktowego. Przyznana przez profesjonalne jury Design Zentrum (Nadrenia Północna Westfalia) prestiżowa nagroda została wręczona podczas uroczystości w gmachu opery w Essen 29 czerwca 2009.

Zaprojektowany przez renomowaną firmę Ziba z Portland w USA model Intuos4 to tablet piórkowy nowej generacji, oferujący projektantom, artystom, fotografom oraz wszystkim użytkownikom poszukującym optymalnej kontroli i ulepszonej wydajności nowe funkcje i niezrównaną jakość.

Obraz
© (fot. Wacom)

Kai Halsinger, dyrektor kreatywny Ziba Design, mówi : „Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo ulepszyć produkt, który już był wyjątkowy. Intuos4 to przede wszystkim narzędzie dla profesjonalistów, dla którego strategiczną grupę docelową stanowią zawodowi projektanci. To najbardziej wymagający i krytyczni odbiorcy –. sami zajmują się szczegółową analizą, krytyką, dyskusją i ciągłym podnoszeniem jakości. Dlatego postawiliśmy sobie poprzeczkę jeszcze wyżej niż zwykle. Jednocześnie naszym celem było stworzenie narzędzia, które będzie łatwe w obsłudze nawet dla użytkowników nieprofesjonalnych. Dlatego wspólnie z firmą Wacom określiliśmy możliwości usprawnienia urządzenia w każdym kluczowym aspekcie, tak aby zaoferować najwyższy komfort korzystania z urządzenia.”

Joel Bryant, Global Product Manager Professional Products w firmie Wacom, dodaje: „Tak jak w przypadku wcześniejszych tabletów piórkowych, proces tworzenia nowego modelu Intuos4 rozpoczęliśmy od rozległych badań grupy użytkowników. Nowa seria Intuos4 uwzględnia wiele opinii i sugestii, które wówczas uzyskaliśmy. Prawdziwe informacje zwrotne od klientów są dla nas kluczowe.”

Intuos4 Grip Pen oparty jest o nową, opracowaną przez firmę Wacom, technologię czujnika końcówki, oferującą użytkownikom możliwość rozpoczęcia pracy z naciskiem na poziomie bliskim zera (1 gram). Dzięki temu wrażenia z pracy z tym nowym tabletem są jeszcze bardziej naturalne. Ponadto pióro Intuos4 rozpoznaje teraz 204. stopnie nacisku (dwa razy więcej niż poprzedni model). Zwiększenie wydajności pracy umożliwiają programowalne klawisze, które wyposażone są teraz w wyświetlacze OLED pokazujące aktualne ustawienia każdego z nich.

O nagrodzie 'Red Dot'
Nagroda Red Dot, , o którą w tym roku walczyło 3200 produktów z 51 krajów, uważana jest za jedno z najbardziej prestiżowych na świecie wyróżnień w dziedzinie designu. Nagroda ta jest przyznawana w trzech osobno rozpatrywanych i ocenianych kategoriach – wzornictwa produktu, projektów w komunikacji marketingowej i koncepcji wzorniczych. Symbol nagrody – czerwona kropka [ang. red dot] to dziś międzynarodowy znak jakości najlepszego wzornictwa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)