Tablet HP Slate - specyfikacja ujawniona

Tablet HP Slate - specyfikacja ujawniona

Tablet HP Slate - specyfikacja ujawniona
06.04.2010 22:00, aktualizacja: 07.04.2010 10:08

W Sieci pojawiły się informacje na temat specyfikacji tabletu HP Slate. Mające stanowić konkurencję dla iPada urządzenie można będzie kupić za 549 USD.

HP Slate podobnie jak jego konkurent - Apple iPad - nie posiada fizycznej klawiatury. Zgodnie z ujawnioną przez serwis Engadget.com specyfikacją wyposażony on został w 8,9-calowy multidotykowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 102. x 600 pikseli (pozwala na korzystanie z rysika i jest wspomagany systemem automatycznie regulującym podświetlenie odpowiednio do panujących warunków oświetleniowych), 1,6-gigahercowy procesor Intel Atom Z530, radzący sobie z odczytem filmów 1080p układ graficzny Intel UMA (sygnał można przesłać na ekran telewizora za pomocą interfejsu HDMI oferowanego przez stację dokującą), 1 GB pamięci DDR2, pamięć flash o pojemności 32 lub 64 GB, moduły WiFi 802.11 b/g, Bluetooth, 3 G (opcja), WWAN (opcja) i GPS (opcja) oraz czytnik kart pamięci SD/SDHC/SDXC.

Użytkownik otrzymał ponadto do dyspozycji 3-megapikselową kamerę internetową, port USB oraz akcelerometr. Całość mierzy 15. x 234 x 14,7 mm, waży 670 gramów, pracuje pod kontrolą systemu Windows 7 Home Premium oraz korzysta z 2-komorowego akumulatora, który wedle zapewnień producenta powinien pozwolić urządzeniu na 5 godzin pracy bez podłączenia do gniazdka zasilania.

HP Slate kontra Apple iPad

Oczywiście w tej chwili nie można stwierdzić, czy Slate będzie stanowił poważną konkurencję dla iPada. Możemy jednakże pokusić się o porównanie parametrów tych urządzeń. Wynika z niego, że sprzęt HP przewyższa swojego konkurenta pod kilkoma względami ( wbudowana kamera internetowa i czytnik kart pamięci, możliwość skorzystania z rysika, obsługa filmów 1080p, wyjście HDMI, port USB ) oddając mu pola jeżeli chodzi o długość pracy na baterii (jest to z pewnością jeden z najważniejszych jak nie najważniejszy parametr), rozdzielczość wyświetlacza oraz szybkość wbudowanego modułu WiFi (chociaż bardziej istotne w tym przypadku jest, aby działał on poprawnie).

Tablet HP Slate można będzie kupić za 54. - 599 USD. Niestety nie wiadomo kiedy dokładnie pojawi się on w sprzedaży.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)