HP Slate 7 - pierwszy tablet z systemem Android od HP

HP Slate 7 - pierwszy tablet z systemem Android od HP
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

05.03.2013 11:27, aktual.: 05.03.2013 12:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

HP zaprezentowało nowy tablet dla użytkowników indywidualnych - HP Slate 7. Urządzenie działa w oparciu o system operacyjny Android Jelly. HP Slate 7, jako pierwszy tablet na rynku, został wyposażony w technologię Beats Audio. Niestety, samo urządzenie jest dość dziwne, grube i o dziwacznych proporcjach.

Ekran urządzenia mierzy 7 cali przekątnej, jednak został zaprojektowany w dość dziwny sposób –. ekran jest wąski i długi, nie przypominając proporcji 4:3 ani 16:9. Kiedy wzięliśmy go w ręce, to Slate 7 sprawiał dziwne wrażenie, szczególnie przy przeglądaniu stron internetowych. W pionie jest za wąsko, w poziomie widać zaledwie nagłówek strony. Do tego urządzenie jest stanowczo za grube jak na dzisiejsze standardy – mierzy aż 18 mm grubości. Ratuje go dość niska waga wynosząca 368 gramów. Zastosowany panel HFFS (High-aperture-ratio Field Fringe Switching) ma dość dobre kąty widzenia i w całkiem dobrze radzi sobie mocnym świetle.

Wewnątrz tabletu HP zainstalowało procesor ARM Dual Core Cortex-A9 1,6 GHz, a całość pracuje pod kontrolą systemu Android. HP Slate 7 jest wyposażony jest także w dwie kamery: jedną z tyłu, o rozdzielczości 3 megapikseli, i drugą, VGA, z przodu.

Dzięki obecności technologii HP ePrint użytkownik może drukować potrzebne materiały nie tylko w domu, ale również w podróży. HP Slate 7 wyposażony jest również w pakiet aplikacji HP - od narzędzi biurowych po gry.

Cena:
Urządzenie będzie dostępne w Polsce lipcu w cenie 149 Euro (około 620 zł)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także