T-Mobile modernizuje swoją sieć w Trójmieście i okolicach

T‑Mobile modernizuje swoją sieć w Trójmieście i okolicach

T-Mobile modernizuje swoją sieć w Trójmieście i okolicach
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
28.08.2013 15:24, aktualizacja: 28.08.2013 15:50

Pierwsze prace modernizacyjne na stacjach bazowych zlokalizowanych na terenie Trójmiasta rozpoczną się 9 września 2013 na obszarze Pruszcza Gdańskiego. W kolejnych tygodniach modernizowane będą następne obszary. Jako ostatnie rozpoczęte zostaną prace na terenie Kościerzyny i Kartuz, których początek zaplanowano na ostatni tydzień listopada.

W wyniku prowadzonych prac funkcjonujące dotychczas rozwiązania zostaną całkowicie usunięte i zastąpione nowoczesnymi rozwiązaniami. Operator oczekuje tym samym poprawy wydajności i poprawy jakości oferowanych. Da mu to także możliwość oferowania nowych usług w przyszłości. Jednocześnie poprawiony zostanie zasięg sieci, co szczególnie zauważalne będzie wewnątrz budynków. Wyniki testów przeprowadzonych w regionach, gdzie modernizacja została już zakończona potwierdzają te założenia. Średnia prędkość transmisji danych wzrosła tam nawet kilkukrotnie.

Na potrzeby całego projektu terytorium całego kraju podzielono na tzw. „klastry”. – obszary, na których prowadzone będą prace. W celu minimalizacji niedogodności związanych z tym procesem – na tyle, na ile będzie to możliwe – prace będą prowadzone w nocy i godzinach najmniejszego zapotrzebowania na usługi telekomunikacyjne. W czasie wymiany sprzętu, każda ze stacji należących do T-Mobile zostanie wyłączona na nie dłużej niż trzy godziny. Po wymianie nadajnika przeprowadzona zostanie optymalizacja sieci. W tym czasie mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w korzystaniu z usług.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)