Dialog modernizuje swoją sieć do VDSL2

Dialog modernizuje swoją sieć do VDSL2
Źródło zdjęć: © Dialog

02.03.2011 11:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dialog zakończył pierwszy etap modernizacji infrastruktury do technologii VDSL2, która umożliwia osiągniecie prędkości nawet do 100 Mb/s. To kolejny krok, po projektach budowy linii optycznych FTTH i FTTB (ang. Fiber to the Home/Building), w rozwoju sieci nowej generacji (NGA) w spółce

Dialog zakończył pierwszy etap modernizacji infrastruktury do technologii VDSL2, która umożliwia osiągniecie prędkości nawet do 100 Mb/s. To kolejny krok, po projektach budowy linii optycznych FTTH i FTTB (ang. _ Fiber to the Home/Building _), w rozwoju sieci nowej generacji (NGA) w spółce.

Zakończony etap objął swoim zasięgiem około 20. tys. lokali mieszkalnych. Oznacza to, że Dialog może już dziś zaoferować szybki internet na obszarze ponad 260 tys. mieszkań, a do końca roku - nawet 350 tys.

W zasięgu wybudowanej sieci w technologii VDSL2 znalazło się około 200 tys. lokali mieszkalnych w 38 miastach:
• woj. dolnośląskie: Bielawa, Bolesławiec, Dzierżoniów, Głogów, Jawor, Jelenia Góra, Kłodzko, Legnica, Oleśnica, Polkowice, Rudna, Strzegom, Strzelin, Świdnica, Świebodzice, Wałbrzych, Wrocław, Ząbkowice Śląskie, Zgorzelec,
• woj. warmińsko - mazurskie: Braniewo, Elbląg, Malbork, Sztum,
• woj. lubuskie: Gubin, Lubsko, Nowa Sól, Sulechów, Świebodzin, Zielona Góra, Żagań, Żary,
• woj. śląskie: Bielsko-Biała, Cieszyn, Skoczów, Żywiec,
• woj. łódzkie: Aleksandrów Łódzki, Łódź, Ozorków.

Modernizacja sieci do technologii VDSL2 została przeprowadzona na wybranych obszarach nie objętych planami modernizacji do technologii światłowodowej PON.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)