Plus modernizuje swoją sieć

Plus modernizuje swoją sieć

07.12.2012 11:55, aktual.: 07.12.2012 12:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Plus rozpoczął rollout, czyli modernizację swojej sieci. Jednym z celów modernizacji jest poszerzenie dostępności usług LTE i HSPA+. Plus chce osiągnąć efekt, w postaci dostępności LTE dla 66% populacji Polski.

Proces modernizacji sieci został zaplanowany systemowo i obejmuje teren całego kraju. Same prace są prowadzone tak, by jeśli nie jest to konieczne, nie były realizowane na znajdujących się obok siebie stacjach bazowych. Dzięki temu, stacje sąsiednie mogą „przejąć”. ruch ze stacji modernizowanej. Dodatkowo, jeśli tylko jest to możliwe, to prace odbywają się godzinach nocnych.

Dotychczasowe doświadczenia wskazują, że czas wyłączenia obiektu nie trwa dłużej niż 5 godzin, natomiast nieco dłużej trwa późniejsza integracja sprzętu i zasobów sieciowych. Niestety może się to wiązać z chwilowym pogorszeniem jakości usług w danej lokalizacji.

Obecnie w sieci Plus w zasięgu technologii LTE jest 35. populacji kraju, a w technologii HSPA/HSPA+ znajduje się 87% populacji. Planowany termin zakończenia modernizacji to 2014 r.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także