Ericsson będzie zarządzał siecią 3G T-Mobile i 3 UK

Ericsson będzie zarządzał siecią 3G T‑Mobile i 3 UK

Ericsson będzie zarządzał siecią 3G T-Mobile i 3 UK
Źródło zdjęć: © Ericsson
05.12.2008 18:07

Mobile Broadband Network Limited (MBNL), spółka stworzona przez 3UK oraz T-Mobile UK do zarządzania siecią 3G obu operatorów, zawarła z firmą Ericsson czteroletni kontrakt, na mocy którego Ericsson będzie odpowiedzialny za zarządzanie i utrzymanie sieci.

T-Mobile oraz 3 zawarli pod koniec zeszłego roku porozumienie dotyczące współdzielenia infrastruktury sieci stawiając sobie za cel stworzenie do roku 2010 najlepiej rozbudowanej sieci 3G w całej Wielkiej Brytanii. Dzięki tej współpracy możliwe będzie uzyskania pokrycia sieci 3G w skali niemal całego kraju oraz wyraźnie wzmocnienie sygnału wewnątrz budynków. Umowa przyczyni się również do znaczących oszczędności oraz wywarcia pozytywnego wpływu na środowisko naturalne, włączając w to wycofanie z użytku około 5 tys. stacji bazowych.

Na podstawie umowy Ericsson będzie odpowiedzialny za utrzymanie i zarządzanie utrzymanie sieciami 3G obu firm oraz siecią 2G T-Mobile. 4-letni kontrakt umożliwi MBNL, kontrolę kosztów operacyjnych i dostarczanie serwisów wyższego rzędu w czasie, gdy konsolidacja sieci 3G wkracza w fazę masowych wdrożeń.

Pierwsze zintegrowane stacje bazowe zostały oddane do użytku wczesnym lutym tego roku. Obecnie MBLN jest zaangażowany w konsolidację radiowych sieci dostępowych na terytorium Wielkiej Brytanii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)