Networks! modernizuje sieć w Bydgoszczy, Trójmieście i okolicach

Networks! modernizuje sieć w Bydgoszczy, Trójmieście i okolicach29.08.2013 13:30
Networks! modernizuje sieć w Bydgoszczy, Trójmieście i okolicach
Źródło zdjęć: © Telepolis.pl

W miastach w których Orange wraz z T-Mobile zmodernizowały sieć w ramach projektu Networks! wzrasta średnia szybkość mobilnego Internetu - w T-Mobile wzrosła do ponad 10 Mb/s. Na koniec III kwartału zmodernizowana sieć obejmie zasięgiem 70,8 proc. populacji kraju.

Do tej pory prace zakończone zostały w 177 obszarach (tzw. klastrach) na terenie całej Polski, w kolejnych 7 klastrach został wymieniony sprzęt i trwają prace optymalizacyjne. Na koniec 2012 roku wspólna sieć T-Mobile i Orange obejmowała 40,4 proc. obszaru kraju, co odpowiadało 30,2 proc. populacji. Do końca III kwartału obszar ten zwiększony zostanie do 70,1 proc. kraju i 70,8 proc. populacji.

T-Mobile chwali się, że wraz z polepszeniem zasięgu (w szczególności wewnątrz budynków) i udostępnieniem nowocześniejszych technologii transmisji danych znacząco, bo o prawie 70 proc. wzrósł ruch w sieci na terenach gdzie modernizacja infrastruktury została już zakończona. Średnie szybkości transmisji danych w miastach objętych modernizacją wzrosły do 10 (Suwałki) czy nawet 13,8 Mb/s (Szczecin).

Technologia 3G udostępniona została klientom dodatkowo w paśmie 900 MHz, pozwalającym na osiągnięcie transferów do 21 Mb/s. Na koniec sierpnia łączność w tym standardzie dostępna była na 37 proc. obszaru kraju, dla 31 proc. populacji. Działa już 2287 stacji w obszarach: gorzowskim, ełckim, zielonogórskim, kieleckim, tarnobrzeskim, ciechanowskim, nowosądeckim, szczecińskim, przemyskim, białostockim, tarnowskim, radomskim, rzeszowskim, jeleniogórskim, krośnieńskim, wałbrzyskim, elbląskim, legnickim, olsztyńskim oraz leszczyńskim.

Obecnie prace modernizacyjne realizowane są w Trójmieście, a planowany termin ich zakończenia na wszystkich 15. obszarach roboczych to 25. listopada. Liczba stacji 2G zostanie powiększona w tym rejonie z 309 do 430, a 3G z 253 do 400.

26 sierpnia rozpoczęły się także prace na terenie Bydgoszczy i w okolicach. Planowany termin ich zakończenia to 16. września. Liczba stacji 2G zostanie powiększona w tym rejonie z 85 do 114, a 3G z 73 do 106.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)