T‑Mobile: Zmodernizowana sieć obejmuje już połowę Polski

T-Mobile: Zmodernizowana sieć obejmuje już połowę Polski
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

15.04.2013 15:30

Już 3000 stacji bazowych zostało wymienionych w ramach trwającego od maja 2012 roku projektu modernizacji i budowy sieci współdzielonych - informuje biuro prasowe T-Mobile.

Dotychczas zmodernizowana sieć, którą T-Mobile sukcesywnie uruchamia na terenie kolejnych miejscowości obejmuje ponad 35 proc. populacji kraju i ponad 47 proc. powierzchni Polski.

W wyniku przeprowadzanych prac w znaczącym stopniu poprawiony został zasięg zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków, a co za tym idzie - klienci uzyskują znacznie lepszą jakość połączeń oraz szybszy internet mobilny, w którego zasięgu znajduje się blisko 80 proc. populacji.

Testy prowadzone na zmodernizowanych obszarach wskazują, że średnie prędkości przesyłania danych wzrosły tam nawet kilkukrotnie, przy jednoczesnym wzroście ilości transmitowanych danych przez użytkowników średnio o 43 proc.

Do tej pory prace modernizacyjne zostały zakończone, m.in. w Szczecinie, Kielcach, Malborku, Zielonej Górze, Olsztynie, Elblągu, Sanoku, Bielsko-Białej, Przemyślu, Rzeszowie i Lesznie. Obecnie prace trwają m.in., w Augustowie, Bielsku Podlaskim, Leżajsku, Łańcucie, Grudziądzu, Siemiatyczach, Toruniu, Nowym Targu i Lublinie.

Na 201. rok zaplanowane zostały prace modernizacyjne w większości największych miast Polski i ich aglomeracjach. Zgodnie z przyjętym harmonogramem do końca roku zostanie zmodernizowanych kolejnych 4500 stacji. Zakończenie całego projektu planowane jest na rok 2014, a całkowita łączna liczba stacji w sieciach współdzielonych wyniesie 10 tysięcy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)