Szkiełko i oko - futurystyczna wyszukiwarka mobilna

Szkiełko i oko - futurystyczna wyszukiwarka mobilna

Szkiełko i oko - futurystyczna wyszukiwarka mobilna
Źródło zdjęć: © petitinventions
03.03.2008 10:33, aktualizacja: 03.03.2008 10:51

Na rynku pojawiają się kolejne przenośne urządzenia i aplikacje, których
podstawa funkcjonowania opiera się na dostępie do globalnej sieci.

Dawniej Internet traktowany był jako medium przyszłości, dziś staje się nieodzownym elementem naszego życia. Korzystamy z niego w domu, w szkole i w pracy. Coraz częściej dzięki zaawansowanym usługom oferowanym przez operatorów telefonii komórkowych wykorzystujemy go także w podróży i na wakacjach.

Obraz

Na rynku pojawiają się przenośne urządzenia i aplikacje, których podstawa funkcjonowania opiera się na dostępie do globalnej sieci. Postęp taki jest możliwy między innymi dzięki stałemu rozwojowi i wdrażaniu bezprzewodowych technologii dostępu do Internetu.

Jednym z takich urządzeń przyszłości może stać się koncepcyjny projekt mobilnej wyszukiwarki, którego autorem jest Mac Funamizu. Ma ona umożliwić łatwe i wygodne pozyskiwanie informacji na temat otoczenia, w którym aktualnie przebywamy oraz odszukiwanie znaczenia słów kluczowych.

Obraz
© Zozpoznawanie obiektów (fot. petitinvention)

Działanie urządzenia opiera się na oglądaniu i wskazywaniu interesujących nas przedmiotów, budynków czy tekstowych haseł poprzez dotykowy, przezroczysty ekran, na którym następnie wyświetlane są informacje odnośnie zidentyfikowanych obiektów.

Narzędzie wyposażono w interfejs Wi-Fi, skaner, kamerę oraz wyszukiwarkę Google z serwisem "Google Maps" i wyszukiwarką grafiki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)