Mobilna wersja coigdzie.pl

Mobilna wersja coigdzie.pl

19.10.2009 14:25, aktual.: 19.10.2009 14:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W siedzibie InfoQltury miała miejsce konferencja prasowa Mobilnej Platformy Informacyjnej coigdzie.pl poświecona startowi wersji komórkowej platformy, dostępnej pod linkiem m.coigdzie.pl, oraz jej planach rozwojowych na ostatni kwartał 2009 roku oraz na rok 2010.

Mobilna Platforma Informacyjna coigdzie.pl jako pierwszy tego typu serwis w Polsce uruchomiła swoją wersję mobilną, przeznaczoną przede wszystkim dla telefonów komórkowych, a w bliskiej przyszłości, także dla nawigacji samochodowej. Wersja lajt optymalizuje korzystanie z coigdzie.pl poprzez urządzenia mobilne opierając się tych samych danych i tych samych mechanizmach wyszukiwania co wersja pełna dostępna w Internecie pod adresem www.coigdzie.pl. Nowy serwis umożliwi błyskawiczne wyszukanie informacji o interesujących wydarzeniach odbywających się w okolicy aktualnego miejsca przebywania użytkownika telefonu komórkowego.

Obraz

Prace nad wersją lajt rozpoczęły się w lipcu br. Elementy nieprzystosowane do telefonów komórkowych, w tym duże elementy graficzne, zostały usunięte, w efekcie strona główna lżejszej wersji zajmuje jedynie 7 kilobajtów. Wszystkie treści pozyskiwane z coigdzie.pl poprzez urządzenia mobilne, podobnie jak korzystanie z internetowej wyszukiwarki platformy są bezpłatne. Osoby, które uruchomią platformę coigdzie.pl w urządzeniach mobilnych, automatycznie zostaną przekierowane do wersji lajt. Dodatkowo serwis przystosowany jest do wszystkich rodzajów telefonów, także tych mniej zaawansowanych technologicznie.

Obraz

Dalsza rozbudowa wersji mobilnej oraz udostępnienie serwisu poprzez nawigację samochodową, to główny kierunek rozwoju coigdzie.pl w ostatnim kwartale 200. roku. Ponadto planowane jest pozyskanie partnerów we wszystkich miastach wojewódzkich. Dotychczas udało się nawiązać współpracę z imponującą liczbę ponad 1500 ośrodków gminnych i powiatowych. W roku 2010 platforma będzie rozwijać komunikację z użytkownikami, min. za pomocą Mobilnego Serwisu Społecznościowego, nawiąże współpracę z operatorami GSM, a także uruchomi funkcję rezerwacji i zakupów biletów na wydarzenia poprzez telefony komórkowe.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także