Mobilna uczta na Śląsku - konferencja SmartDevCon

Mobilna uczta na Śląsku - konferencja SmartDevCon

Mobilna uczta na Śląsku - konferencja SmartDevCon
Źródło zdjęć: © WP.PL
26.08.2013 10:24, aktualizacja: 27.08.2013 10:14

W dniach 12-14 września w budynku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbędzie się druga edycja konferencji informatycznej SmartDevCon, poświęconej rozwiązaniom mobilnym i wbudowanym. Zjawią się tam pasjonaci z całego Świata, wśród których znajdą się zarówno reprezentanci znanych firm, jak i studenci oraz hobbyści. Każdy z uczestników konferencji będzie miał okazję poszerzyć swoją wiedzę i zapoznać się z nowymi, często przełomowymi, rozwiązaniami w dziedzinie technologii mobilnych i systemów wbudowanych.

Tematy prezentacji obejmować będą takie systemy jak Firefox OS, Tizen, Ubuntu Touch, Android, iOS, Sailfish oraz Windows Phone. Prezentowane będą aplikacje webowe i mobilne oparte m.in. na Qt 5. HTML5 & CSS3, Objective-C, oraz .NET Micro Framework. Pojawią się również prelekcje poświęcone strategiom i modelom rynkowym aplikacji i urządzeń mobilnych, modelowi open source, bezpieczeństwu i prywatności, oraz rozwiązaniom używanym w aplikacjach dla niepełnosprawnych.

Każdy z uczestników będzie mieć również możliwość obejrzenia takich nowoczesnych gadżetów jak drukarka 3. czy Google Glass.

Warte wyróżnienia tematy prelekcji na SmartDevConie to:
- Appium - open-source’owy framework do testowania natywnych i hybrydowych aplikacji mobilnych na Androida i iOS-a;
- Ford’s SmartDeviceLink - wspólny projekt firm Samsung, Intel i Ford, umożliwiający developerom tworzenie aplikacji dedykowanych samochodom, w oparciu o nową platformę Tizen;
- Grywalizacja - zastosowanie rozwiązań motywacyjnych znanych z gier w aplikacjach codziennego użytku;

Do wzięcia udziału wystarczy rejestracja na stronie wydarzenia. Może to zrobić każdy zainteresowany - zarówno ludzie z branży, jak i ci chcący związać swoją przyszłość z tą społecznością i uczestniczyć w szerzącej się mobilnej i technologicznej rewolucji.

Po konferencji, 1. września, odbędzie się hackathon aplikacji mobilnych (szczegóły wkrótce).

Oficjalna strona wydarzenia: www.smartdevcon.eu

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)