Świetna aktualizacja map Google - idealne narzędzia na wakacje

Świetna aktualizacja map Google - idealne narzędzia na wakacje
Źródło zdjęć: © WP

16.08.2016 09:03, aktual.: 16.08.2016 10:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W sam raz na trwające jeszcze wakacje, Mountain View postanowiło przygotować aktualizację aplikacji Mapy Google. W nowej wersji znalazły się dwie ważne nowości - opcja pobierania danych tylko za pośrednictwem WiFi oraz możliwość zapisywania map na karcie pamięci.

Nie są to może zmiany rewolucyjne, ale obie bardzo przydadzą się podczas podróży. Jak łatwo się domyślić, funkcja pobierania danych tylko za pośrednictwem WiFi ułatwi oszczędzanie cennych megabajtów –. mapy pobierane będą tylko jeśli połączeni będziemy z hotspotem. Wcześniejsze wersje aplikacji, nawet jeśli korzystaliśmy z mapy zapisanej w pamięci urządzenia, mimo wszystko starały się pobrać część danych jeśli tylko włączona była transmisja danych przez sieć komórkową. W przypadku włączenia tej opcji w nowej wersji aplikacji, takie sytuacje nie powinny mieć miejsca.

Druga z nowości dotyczy zapisywania map na karcie pamięci urządzenia, co jest rozwinięciem wcześniejszej opcji zapisywania ich w pamięci urządzenia. Co prawda już od jakiegoś czasu można było zapisać dane dotyczące obszaru o powierzchni aż 12. tysięcy kilometrów kwadratowych, ale ograniczeniem była wielkość pamięci urządzenia. Teraz użytkownicy, których urządzenia dysponują mniejszą ilością pamięci, będą mogli zapisać te dane na kartach pamięci. To układ wobec wszystkich tych użytkowników, którzy nie mają flagowych telefonów.

Co to oznacza dla użytkownika? Przede wszystkim możliwość korzystania z nawigacji samochodowej (ale także pieszej) poza granicami kraju bez ponoszenia dużych kosztów za transmisję danych. Przed wyjazdem wystarczy zapisać na karcie pamięci wybrany obszar i gotowe.

Polecamy na stronach Giznet.pl: MKOl walczy z GIF-ami

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (15)
Zobacz także