Aktualizacja Androida przez Google Play

Aktualizacja Androida przez Google Play

Aktualizacja Androida przez Google Play
Źródło zdjęć: © JD Hancock / flickr.com / CC
24.04.2014 09:48

Do Google Play trafiła aplikacja Sony Xperia Keyboard. To nowy sposób producentów smartfonów z Androidem na szybsze aktualizowanie oprogramowania w smartfonach i tabletach.

Klawiaturę Sony Xperia Keyboard pobrać mogą wyłącznie użytkownicy smartfonów Xperia, niezależnie jednak od kraju czy operatora. Tym samym nie trzeba już czekać, aż nowe oprogramowanie zatwierdzi nasza sieć komórkowa, nie musimy pobierać za jednym zamachem całego obrazu systemu, a poprawki i nowe funkcje trafiać będą do telefonów znacznie szybciej, bez czekania producenta "aż nazbiera się" na dużą aktualizację.

Sony nie wpadł na pomysł jako pierwszy w świecie Androida - HTC zapowiedział taką formę aktualizacji w czasie premiery HTC One M8. W przypadku smartfonów HTC, aktualizacje dostępne przez Google Play nie będą dotyczyły jedynie drobnych funkcji, ale też całych firmowych aplikacji np. aparatu fotograficznego.

Rozproszony model aktualizacji z powodzeniem stosuje Nokia w swoich Lumiach i coraz przychylniej przygląda się mu sam Google. Dwa dni temu do Google Play trafiła oficjalna aplikacja aparatu dla Androida - Google Camera, dostępna dla urządzeń z Androidem 4.4 lub wyższym. Program przyniósł popularną w tym sezonie funkcję zmniejszania ostrości tła, nie zabrakło też trybu 50-megapikselowej panoramy sferycznej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)