Aktualizacja Google Play - wreszcie będzie łatwiej

Aktualizacja Google Play - wreszcie będzie łatwiej
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

12.10.2012 09:10

Sklep Google Play dostępny na urządzeniach z Androidem właśnie doczekał się aktualizacji.

*Sklep Google Play dostępny na urządzeniach z Androidem właśnie doczekał się aktualizacji. Nowa wersja oznaczona numerem 3.9.16 powinna zainstalować się automatycznie (można to sprawdzić we właściwościach sklepu Play). Jeżeli tak się nie stało, można ręcznie zainstalować najnowszą wersję z pliku APK. Wersja 3.9.16 umożliwia m.in. usuwanie wpisów z listy wszystkich aplikacji oraz dodaje rozwijane powiadomienia. *

Pierwszą istotną zmianą jest możliwość edycji listy wszystkich aplikacji. Gdy tylko jakiś program trafił na nasz telefon, został zapisany we wspomnianej liście. Gdy lubimy testować aplikacje, lista przeważnie rozrastała się do nieprzyzwoitych problemów. Od teraz można ją edytować i usunąć z niej większość instalowanych programów. Wystarczy przytrzymać palec na jednej z pozycji, a gdy ta się podświetli –. zaznaczyć resztę.

Przy okazji zadbano o powiadomienia. Prócz kosmetyki związanej z odświeżeniem ikony dodano rozwijane powiadomienia. Dzięki temu dowiemy się ile aplikacji wymaga aktualizacji oraz jakie są to konkretne programy – bez wchodzenia do Google Play. Naprawiono też uciążliwą niedogodność polegającą na tym, że po wciśnięciu wstecz wracaliśmy do początku listy aplikacji, a nie do miejsca w którym przeszliśmy do kolejnego programu.
Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Dostała rachunek telefoniczny na 11,7 kwadryliona euro

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)