Studenci UW mogą korzystać z pakietu Google Apps dla Szkół i Uczelni

Studenci UW mogą korzystać z pakietu Google Apps dla Szkół i Uczelni

Studenci UW mogą korzystać z pakietu Google Apps dla Szkół i Uczelni
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
07.03.2012 12:15, aktualizacja: 07.03.2012 13:57

Google i Uniwersytet Warszawski poinformowały dzisiaj, że studenci Uniwersytetu Warszawskiego rozpoczynają korzystanie z Google Apps dla Szkół i Uczelni - zestawu narzędzi Google do pracy „w chmurze”, czyli w 100% w Internecie. Co ważne, Google udostępniło swoje oprogramowanie całkowicie za darmo, a także w żadnym miejscu nie będą wyświetlane reklamy.

Umowa o współpracy została podpisana 5 grudnia 2011. po okresie pilotażowym przeprowadzonym przez Samorząd Studentów UW. Od teraz każdy student będzie mógł skorzystać z nowej skrzynki pocztowej, współdzielonego kalendarza, udostępniania i edycji plików, i wielu innych narzędzi służących do pracy grupowej. Uniwersytet Warszawski jako pierwszy w Polsce zintegrował pakiet Google Apps dla Szkół i Uczelni ze swoimi rozwiązaniami informatycznymi.

Ponad 5. tys. studentów Uniwersytetu Warszawskiego ma od dziś do dyspozycji nowe narzędzia: pocztę elektroniczną Gmail, Kalendarz, Witryny, Komunikator Google Talk, serwis do publikacji treści Blogger, Dokumenty pozwalające przechowywać pliki online i dzielić się nimi z innymi. Dostęp do usług jest możliwy z komputerów stacjonarnych i urządzeń przenośnych, np. telefonów komórkowych. Wszystkie adresy e-mail studentów będą znajdowały się w domenie Uniwersytetu Warszawskiego „@student.uw.edu.pl” równolegle z dotychczasowym systemem poczty studenckiej. Kolejnym krokiem będzie umożliwienie integracji kont studentów z usługami Google+ i YouTube. W przyszłości z narzędzi Google Apps dla Szkół i Uczelni będzie mogła korzystać kadra naukowa Uniwersytetu Warszawskiego.

Google Apps pozwala studentom używać nowoczesnej technologii, do której są przyzwyczajeni w życiu prywatnym. Co ważne, studenci mogą zatrzymać swoje uniwersyteckie konta na zawsze, co ułatwi im pozostanie w kontakcie z innymi studentami i profesorami także po zakończeniu studiów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)