Microsoft przedstawia SP2 dla pakietu Office 2007

Microsoft przedstawia SP2 dla pakietu Office 2007
Źródło zdjęć: © MS

23.10.2008 13:00, aktual.: 23.10.2008 14:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na łamach oficjalnego blogu zespołu odpowiedzialnego za rozwój oprogramowania z rodziny Microsoft Office, gigant z Redmond zapowiedział dodatek Service Pack 2 dla pakietu biurowego. Zbiorcza aktualizacja powinna zostać udostępniona pomiędzy lutym, a kwietniem 2009 roku.

Dodatek SP2 wniesie sporo nowości i usprawnień już istniejących funkcji, w tym także zaimplementowanych będzie wiele rozwiązań na życzenie użytkowników. Często poruszanym problemem była przejrzystość interfejsu GUI pakietu Office. Wraz z SP2 zmieniony zostanie model usług.

Microsoft przypomina, że to nie pierwszy raz, jak gigant z Redmond mówi o dodatku SP2 w pakiecie Office. Od kilku miesięcy wiadomo już, że w kolejnej zbiorczej aktualizacji dla Microsoft Office 2007 znajdzie się wsparcie dla Open Document Format (ODF), XML Paper Specification (XPS) oraz Portable Document Format (PDF), z czego ostatnie dwa są obsługiwane dzięki darmowym rozszerzeniom, dostępnym do pobrania z serwerów Microsoftu.

Co nowego w SP2?

Kolejnymi zapowiedzianymi nowościami są usprawnienia niezawodności kalendarza w Outlooku oraz wydajności całego klienta pocztowego, wprowadzenie obiektowego modelu wsparcia dla wykresów w aplikacjach Word i PowerPoint. Natomiast mechanizm wykresów w Excelu otrzyma nową funkcjonalność. W nowym dodatku zaimplementowane ma być narzędzie, które umożliwi szybkie odinstalowanie pakietów typu Service Pack na stacjach klienckich - nowość z pewnością spodoba się wszystkim administratorem. Poza tym udoskonalona zostanie funkcjonalność kryptograficzna całego pakietu Microsoft Office. Program Visio uzyska zdolność eksportowania modeli UML do plików zgodnych z XML, wraz ze standardem XMI.

Rodzina produktów Microsoft Office obejmuje także oprogramowanie serwerowe. Także ono uzyska nową funkcjonalność wraz z dodatkiem SP2, m.in. usprawnienia w zakresie wydajności i zarządzania Enterprise Content Management ( ECM ).

Microsoft zapowiedział, iż w przeciągu kilku następnych tygodni poznamy więcej szczegółów, gdyż poszczególne zespoły odpowiedzialne za konkretne składniki Microsoft Office zaczną publikować informacje o zmianach w konkretnych aplikacjach pakietu biurowego.

Gigant z Redmond powiedział także, iż wkrótce rozpocznie zamknięty program beta dodatku SP2, do którego zaproszeni zostaną klienci korporacyjni Microsoft Office.

Więcej informacji: Announcing Service Pack 2 (SP2) for the 2007 Microsoft OfficeSystem (w j. ang.).

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)