Polska wersja Office Web Apps dla użytkowników poczty Hotmail

Polska wersja Office Web Apps dla użytkowników poczty Hotmail

Polska wersja Office Web Apps dla użytkowników poczty Hotmail
Źródło zdjęć: © Microsoft
04.02.2011 10:59

Od dziś posiadacze bezpłatnych kont pocztowych Hotmail w Polsce i ponad 150 krajach, mogą w łatwy sposób wyświetlać i edytować dokumenty Word, Excel, PowerPoint i OneNote w oknie przeglądarki internetowej, korzystając z pakietu Office Web Apps

Aby skorzystać z Office Web Apps, nie trzeba pobierać czy instalować żadnych dodatkowych programów. Wystarczy konto pocztowe Hotmail lub Windows Live ID i dostęp do internetu. Dokumenty, prezentacje, arkusze kalkulacyjne czy notatki stworzone w Office Web Apps można zapisywać na dysku komputera lub przechowywać i udostępniać na wirtualnym dysku SkyDrive o pojemności 2. GB.

Obraz
© (fot. Microsoft)

Office Web Apps jest zgodny z pakietem biurowym Microsoft Office 2010. a dokumenty tworzone w starszych wersjach tego najpopularniejszego na świecie pakietu są konwertowane do najnowszych standardów. Z tej formy pracy nad dokumentami Office można także korzystać w wielu najnowocześniejszych modelach smartfonów.

Wprowadzenie Office Web Apps jest ostatnim elementem trwającego kilka miesięcy procesu przebudowy poczty Hotmail, Galerii Fotografii, komunikatora Messenger i wielu innych usług wchodzących w skład Windows Live. To obecnie największa, bezpłatna usługa pocztowa i zestaw aplikacji w chmurze dla indywidualnych użytkowników, z którego codziennie korzysta ponad 36. milionów osób na całym świecie.

Z bezpłatnego pakietu Office Web Apps można korzystać za pośrednictwem przeglądarek: Internet Explorer 9 beta, Internet Explorer 7 i 8, Chrome 3, Safari 4 oraz Firefox 3.5 i ich nowszych wersji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)