Google z nowym wyglądem Gmaila i Google Dysku

Strona głównaGoogle z nowym wyglądem Gmaila i Google Dysku
25.07.2018 12:48
Google z nowym wyglądem Gmaila i Google Dysku
Źródło zdjęć: © Google Design

Google przedstawił koncepcję Material Design 2 – wznowionego stylu wizualnego wszystkich aplikacji giganta. Na nagraniu możemy zobaczyć zupełnie inny – biały – wygląd niektórych usług, między innymi Gmaila, Zdjęć Google i Dysku.

Stworzony przez Google Material Design został całkowicie wprowadzony w 2014 roku. Założeniem stylu jest prosta, użyteczna i dokładna nawigacja, która zapewni użytkownikom przyjemne korzystanie z oferty Google’a. Przez 4 lata Material Design nie zmienił się szczególnie, ale teraz czas na rewolucję.

Pierwotnie filmik prezentujący Material Design 2 pojawił się w serwisie Vimeo, jednak wkrótce został usunięty. Prawdopodobnie, informacje pokazane na nagraniu okazały się zbyt poufne, by ujawniać je publicznie, lub prezentacja odświeżonego Material Design zaplanowana jest na późniejszy termin. W każdym razie film przestał być dostępny na Vimeo, ale pojawił się na Youtube. Pewny sprytny użytkownik zdążył ściągnąć go przed usunięciem.

289663545921403898
Źródło zdjęć: © Youtube.com

Tak obecnie wyglądają aplikacje Google’a.

289663545921534970
Źródło zdjęć: © Youtube.com

Koncept odświeżonego Material Design to prostszy i jaśniejszy wygląd.

Jak widzimy, nowy design będą miały przede wszystkim takie aplikacje jak Gmail, Zdjęcia Google, Dysk i Mapy. Niestety, nie mamy żadnych informacji, kiedy można oczekiwać oficjalnego wprowadzenia Material Design 2. Rozumiemy tylko, że będzie to stopniowe odświeżenie programów, więc cały proces może potrwać kilka miesięcy.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)