Google z nowym wyglądem Gmaila i Google Dysku

Google z nowym wyglądem Gmaila i Google Dysku

Google z nowym wyglądem Gmaila i Google Dysku
Źródło zdjęć: © Google Design
25.07.2018 12:48, aktualizacja: 26.07.2018 12:34

Google przedstawił koncepcję Material Design 2 – wznowionego stylu wizualnego wszystkich aplikacji giganta. Na nagraniu możemy zobaczyć zupełnie inny – biały – wygląd niektórych usług, między innymi Gmaila, Zdjęć Google i Dysku.

Stworzony przez Google Material Design został całkowicie wprowadzony w 2014 roku. Założeniem stylu jest prosta, użyteczna i dokładna nawigacja, która zapewni użytkownikom przyjemne korzystanie z oferty Google’a. Przez 4 lata Material Design nie zmienił się szczególnie, ale teraz czas na rewolucję.

Pierwotnie filmik prezentujący Material Design 2 pojawił się w serwisie Vimeo, jednak wkrótce został usunięty. Prawdopodobnie, informacje pokazane na nagraniu okazały się zbyt poufne, by ujawniać je publicznie, lub prezentacja odświeżonego Material Design zaplanowana jest na późniejszy termin. W każdym razie film przestał być dostępny na Vimeo, ale pojawił się na Youtube. Pewny sprytny użytkownik zdążył ściągnąć go przed usunięciem.

Obraz
© Youtube.com

Tak obecnie wyglądają aplikacje Google’a.

Obraz
© Youtube.com

Koncept odświeżonego Material Design to prostszy i jaśniejszy wygląd.

Jak widzimy, nowy design będą miały przede wszystkim takie aplikacje jak Gmail, Zdjęcia Google, Dysk i Mapy. Niestety, nie mamy żadnych informacji, kiedy można oczekiwać oficjalnego wprowadzenia Material Design 2. Rozumiemy tylko, że będzie to stopniowe odświeżenie programów, więc cały proces może potrwać kilka miesięcy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)